İnci Ertuğrul, 1970 yılında Trabzon’un Akçaabat ilçesinde dünyaya gelmiştir. Öğretmen bir ailenin kızı olan İnci Ertuğrul, ilk ve ortaokul ile liseyi Akçaabat’ta okudu. Karadeniz Teknik Üniversitesi İktidi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

TRT’nin açmış olduğu spikerlik sınavı ile mesleğe giriş yapan İnci Ertuğrul, Türkiye’nin ilk özel radyosu Radyo Anki’de 3 yıl süreyle program hazırlayıp sundu. Bu dönemde Tuna Huş ve Jülide Gülizar gibi isimlerden eğitim de aldı. Yine bu dönemde TRT GAP’ta programlar da sundu.

TGRT’de de çeşitli programları sunan İnci Ertuğrul, ayrıca haber spikerliği de yaptı. Türkiye Gazetesi’nde 4 yıl boyunca “İnci Ertuğrul ve Renkler” adlı köşesinde yazılar yazdı.

İlginizi Çekebilir.  Galileo Galilei Kimdir? Hayatı ve Buluşları

CİNE 5 ekranlarında “İnci Ertuğrul ile Rengarenk” adlı kadın kuşağı programını sunan İnci Ertuğrul, TRT Haber ekranlarında ise “İnci Ertuğrul ile Haber Tadında” adlı programı sunmuştur.

Bir süre FOX TV ekranlarında “Kaybolan Çiçekler” adlı programı sunan İnci Ertuğrul, 2020 yılı itibariyle Star TV’de yayınlanan “Gerçeğin Peşinde” adlı program ile izleyicilerin karşısına çıkmaktadır. Programın ana teması kayıp insanları bulmaktır.

Evli olan İnci Ertuğrul’un 1 kız çocuğu vardır.


Bu Yazı Ne Kadar Faydalı Oldu?
Bu Yazı Faydalı İse Puanlayabilirsiniz!
[Toplam: Ortalama: ]

Yorumlar

Yorumlar