Yağız Can Konyalı Kimdir? | Onlinezeka
Kimdir?

Yağız Can Konyalı kimdir?

Arıza dizisinde Mert Altay karakteri ile tanınan Yağız Can Konyalı kimdir? Nasıl bir kişiliği var? Kendisi şu anda kaç yaşında?

Son zamanlarda ortaya çıkan ve oyuncuları etkisi altına alan Arıza dizisi birçok oyuncunun da tekrardan televizyona dönmesini sağladı. Bazı oyuncular daha önce farklı film ve dizilerde görülürken bazıları uzun süredir televizyonda yer almıyordu. Daha öncesinde Aşk Ağlatır dizisi ile televizyona geri dönen Yağız Can Konyalı, şimdi de Arıza dizisi ile tekrardan izleyicilerin karşısına geçti.

Yağız Can Konyalı kimdir? Kaç yaşında?

15 yaşından beri aktif bir kariyer hayatı bulunan Yağız Can Konyalı, 20 Eylül 1991 tarihinde İstanbul’da doğdu. Kendisi aslen Trabzonlu bir genç. Şu anda 29 yaşında olan ünlü isim, kariyerine genç yaşında bir sinema filmi ile başlayıp kendini daha da geliştirdi. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda okuyan Yağız Can Konyalı, burada tiyatro bölümünden mezun oldu.

Yağız Can Konyalı’nın kariyer hayatı

Genç oyuncu, mezun olduktan sonra hemen oyunculuk kariyerine atıldı. Henüz üniversiteye başlamadan oyunculuk hayatı olan Yağız Can Konyalı, bu bakımdan da oldukça şanslıydı. Bundan dolayı kolay bir şekilde teklif alabildi.

Genç oyuncunun ilk katıldığı sinema filmi 2006 yılında gösterime giren İlk Aşk filmi oldu. Alp rolü ile bu filmde başarılı bir oyunculuk sergileyen ünlü isim, 2010 yılında 19 yaşındayken Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde Aydın rolü ile kariyerini sürdürdü.

2013 yılında Kor adlı kısa filmde oynayan Yağız Can Konyalı, 2016 yılında Adı Mutluluk dizisinde Zeki rolünü canlandırdı. Aynı yıl Takım: Mahalle Aşkına sinema filminde Turgay karakteri ile seyircilerin karşısına çıkan oyuncu, izleyicileri memnun etti.

Her yıl dizi ve sinema filmleri ile oyunculuk kariyerine devam eden Yağız Can Konyalı 2016 yılında Ateş filmi ile ekranlara gelirken 2017 ile 2019 yılları arasında Bizim Hikaye dizisi, 2019 yılında Aşk Ağlatır dizisi ve 2020 yılının Eylül ayında yayın hayatına başlayan Arıza dizisi ile tekrar gündeme geldi.

Arıza dizisinde Mert Altay rolü ile oyuncuların karşısına çıkan Yağız Can Konyalı, 2015 yılında Takım: Mahalle Aşkına sinema filmi için Altın Portakal Behlül Dal Jüri Özel Ödülü almaya hak kazandı.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak