The title of the page
Eğitim

Lise Mezuniyet Töreni İçin Örnek Konuşma Metni

Okullarımızda mezuniyet heyecanının yaşandığı şu günlerde, en güzel vedalara imza atmak için tören hazırlama ekipleri aylardır sürdürdükleri hazırlıklarını tamamlamak üzereler. Öğrenciler bir kademeyi tamamlayıp yeni ve daha üst kademe okul hayatlarına başlarken, 4 yıl yaşadıkları ortamdan uzaklaşmanın burukluğunu da yaşamakta.

Mezuniyet töreni için okul müdürü, öğretmen ve öğrencilerin yapacağı konuşmalar bu nedenle çok önemli. Mezuniyet töreninde konuşulacak konuşmaların çok dikkatli ve titiz bir şekilde hazırlanması iyi olacaktır. Biz de bu heyecana ve coşkuya ortak olmak adına,  okurlarımızın faydalanabileceği, mezuniyet töreni için örnek konuşma metni hazırladık.   Kısa, özlü ve akılda kalan bir yazılı metin hazırlamakta örnek olacağını düşündüğümüz metni sizler için paylaşıyoruz. Bu örneği hemen tüm kademelerde mezuniyet töreni için düzenleyip, olduğu gibi kullanmak mümkün.

Bunu da Okuyabilirsin...  Özel Öğrenciler Çerçeve Yaz Tatili Programı Nedir?

Saygıdeğer konuklar, öğrenci velilerimiz, çalışma arkadaşlarımız ve çok sevgili öğrencilerimiz…

Mezuniyet törenleri, öğrencilik hayatının her kademede finalidir. Her kademe okuldan mezun olan arkadaşlarımız için yeni gelen kademe hem zihinsel hem de fiziksel olarak bir üst aşama demektir.

Her mezuniyet, yeni bir başlangıçtır. İlkokuldan mezun olduğunuz günkü heyecanınız, yerini 4 yıl sonra ortaokul mezuniyet heyecanına bıraktı. Göz açıp kapayıncaya kadar geçen bu dönemden sonra Lise dönemi başladı. Şimdi de yüksek öğretimin kapıları sizler için açılmakta.

Sevgili gençler, zaman geçiyor ve mekanlar değişiyor. Eğitim olanakları, teknikleri, eğitimci yaklaşımları değişiyor. Hiç değişmeyecekmiş gibi düşündüğümüz her olgu yerini maziye bırakıyor. Öyleyse güzel olan, geride bırakılan hatıralar olmalı. Her gittiğimiz yerde doğru ve güzel yaşamaya gayret gösterirsek, dostluklar ve arkadaşlıklar biriktirir isek geleceğe aktaracağımız anılarımız daha değerli olacaktır. Geride bıraktıklarımız için üzülmek değil, tebessüm etmek düşer bize.

Sitemizin Uygulaması Google Play'de Lise Mezuniyet Töreni İçin Örnek Konuşma Metni 1 – google play indir e1608493225897
Test ve Deneme Çözme Uygulamamız Google Play'de Lise Mezuniyet Töreni İçin Örnek Konuşma Metni 1 – google play indir e1608493225897

Sizlerden ayrılmanın buruk bir sevince dönüştüğünü söylesek abartmış olmayız. Birlikte geçen dört yıldan sonra hepinizi tek tek hatırlayacağız. Başarılarınızla gurur duyacağız. Size güvenimiz tamdır.

Bunu da Okuyabilirsin...  En Çok Tercih Edilen 10 Mesleki Gelişim Kursu

Bundan sonraki yaşantınızda sizlere başarı dileklerimizi sunarken, ihtiyaç duyduğunuzda okulumuzun size açık olduğunu unutmamanızı rica ediyoruz.Sevgiyle kalınız…


Mezuniyet Töreninde Ne Giymeli? Kıyafet Tercihinde Dikkat Edilecek Hususlar

Yorumlar

YorumlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu