Seray Şimşek Yavuz. Doktor. Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi.

1968 yılında dünyaya gelen Seray Şimşek Yavuz, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. 1992 yılında üniversiteden mezun olan Seray Şimşek Yavuz, uzmanlık eğitimini 1997 yıllarında Haydarpaşa Numune Hastanesi, Enfeksiyon Hastalıklar ve Mikrobiyoloji Kliniği’nde tamamladı.

Seray Şimşek Yavuz, 15 yıl süreyle İstanbul Dr. Siyami Ersek Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi’nde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı olarak çalıştı.

2006 yılında doçent unvanını alan Seray Şimşek Yavuz, 2013 yılında bu yana İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

İnfektİf Endokardit ve Diğer Kardİyovasküler İnfeksiyonlar ÇalIşma Grubu Başkanı olan Seray Şimşek Yavuz’un özel ilgi alanı, kardiyovasküler infeksiyonlar ve sağlık bakımıyla ilişkili infeksiyonlar oluşturmaktadır.

Prof. Dr. Seray Şimşek Yavuz, Türkiye’de 10 Mart 2020 tarihinde oluşturulan Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyeleri arasındadır.

Bu Yazı Ne Kadar Faydalı Oldu?
Bu Yazı Faydalı İse Puanlayabilirsiniz!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorumlar

Yorumlar