Gülşah Saraçoğlu Kimdir? Nereli?
Kimdir?

Gülşah Saraçoğlu kimdir?

Gülşah Saraçoğlu, 1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Lise yaşamının ardından eğitimine ara veren Gülşah Saraçoğlu, Dilek Hanif’in asistanı olarak moda sektörüne giriş yapmıştır. Saraçoğlu bu dönemde birçok ünlü için yaptığı tasarımlar ile adından söz ettirmeyi başardı.

İlk çalışmalarını Hande Yener için yapan Gülşah Saraçoğlu’nun, Nühket Duru’ya hazırladığı kostüm basın tarafından da tanınmasına vesile olmuştur.

Gülşah Saraçoğlu, Haute Couture adlı atölyede Bülent Ersoy, Ajda Pekkan, Demet Akalın, Seda Sayan, Nazan Öncel, Sibel Can, Seren Serengil, Cenk Eren ve Nicole Kidman gibi önemli isimlere özel sahne kostümü hazırlamaktadır.

Gülşah Saraçoğlu, 2011 yılında Eda Taşpınar ve Deniz Berdan ile “Sen Yeter ki İste” adlı programı ekranlara taşıdı.

Bunu da Okuyabilirsin...  Ahmet Kutsi Tecer Kimdir? Hayatı ve Eserleri

Gülşah Saraçoğlu, 2012 yılında Demet Lee Öger’in Oscar Ödül Töreni ve Golden Globe’de giydiği kıyafeti dikmişti. Kıyafet Hollywood yıldızı Nicole Kidman tarafından da çok beğenilmiş; Gülşah Saraçoğlu ününü duyurmayı başarmıştı. Gülşah Saraçoğlu bu süreçten sonra Kidman ve Elton John ile birlikte de çalıştı. 2014 yılında da Dubai’de bir mağaza açtı.

2016 yılında Beyaz TV’de yayınlanan “Söylemezsem Olmaz” adlı programda Kasım ayına kadar sunuculuk yaptı.

Saraçoğlu, Ocak 2020’de TV 8 ekranlarında başlayan “Doya Doya Moda” adlı yarışmada Kemal Doğulu, Uğurkan Erez ve Banu Noyan ile jüri üyeliği yapmaktadır.

Aşk Hayatı

Gülşah Saraçoğlu, 2010 yılında Selçuk Yentur ile evlendi; 2012 yılında boşanıp 2014 yılında tekrar evlendi. 2015 yılında Selçuk Yentur ile tekrar boşanan Saraçoğlu, 2018 yılında yine Yentur ile nişanlandı. Daha sonra ise uzun süre aşk yaşadığı Gökhan Göz’den Ocak 2020’de ayrıldı.

Bunu da Okuyabilirsin...  Gürkan Uygun Kimdir? Kaç Yaşında?

 

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak