Kimdir?

Setenay Cankat Kimdir?

Setenay Cankat,  Spor spikerliği yaparak  kısa süre içerisinde büyük kitlelere hitap etmeye başlamıştır. Bundan dolayı da ünlü sunucu nerelidir? Kaç yaşında? Eğitimi nedir,

Setenay Cankat,  Spor spikerliği yaparak  kısa süre içerisinde büyük kitlelere hitap etmeye başlamıştır. Bundan dolayı da ünlü sunucu nerelidir? Kaç yaşında? Eğitimi nedir, gibi pek çok konu takipçileri tarafından sıklıkla merak edilmektedir. Spikerle ilgili Setenay Cankat eşi  araştırmaları da sıklıkla yapılmaktadır.

Setenay Cankat Kimdir

İzmir’de dünyaya gelen Setenay Cankat 31 Mayıs 1988 tarihi doğumludur. Ünlü spiker ikizler burcudur. Anne tarafından Selanik göçmeni olan Setenay Cankat baba tarafından da Çerkez’dir. İsmi de Çerkez kökeninden gelmektedir. Setenay anlam olarak Çerkezlerin prensesi manasına gelmektedir. Setenay Cankat  boyu 1.73 cm, Kilosu 61 kilodur. İlk çocukluk yılları boyunca İzmir’de yaşamıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Anıl Tetik

Setenay Cankat

İlk ve orta öğretimini İzmir’de tamamlayan Setenay Cankat sonrasında ailesi ile birlikte İstanbul’a yerleşmiştir. İstanbul’a geldikten sonra Göztepe İhsan Kurşunoğlu Anadolu Lisesi ve Beykent Üniversitesi sinema televizyon bölümünde eğitimini tamamlamıştır. Bu sırada Vahide Altan Gördüm Akademi ve 35 Buçuk Sanat Evi’nde sahte sanatları ve oyunculuğu eğitimi almıştır.

Setenay Cankat’ın İş ve Özel Hayatı

Üniversite eğitimini üstün başarı belgesi ile tamamlayan Setenay Cankat ilk olarak ATV Haber’de stajyer olarak görev almıştır. Daha sonra ise ATV’nin A Haber bölümünde 2011 yılı itibariyle muhabir olarak çalışmaya başlamıştır. Son görev yaptığı yer ise A Spor ekranında Akşam Sporu programıdır. Ünlü spiker ayrıca 2017 senesinde 6. Dijital Dünyanın Enleri Ödül Töreni’nde yılın en iyi spor spikeri olarak ödüle layık görülmüştür.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak