Kitap Özetleri

Savaş ve Barış Romanının Özeti – Tolstoy

Eserin Yazarı: Tolstoy
Eserin Türü: Roman

Tolstoy dünyanın en büyük iki üç romanından biri sayılan Savaş ve Barış’ı yaklaşık yedi yılda tamamlamıştır. 1805-1814 yılları arasını tasvir eden romanda beş soylu ailenin hikâyesi, arka planda ise Rus toplumsal yaşamı ve Napolyon ordularının savaşı anlatılır.

Bu kitapla tüm yaşam felsefesini değiştirmeye başlayan Tolstoy savaş ve barışı yaşamış insanların farklı iki sınır içindeki psikolojik hallerinin keskin ve gerçekçi görüntüsünün yanında, soylularla köylüleri, subaylarla sıradan askerleri, kentsel yaşamla kırsal yaşamı, Rus Çar’ı ile Fransız imparatorunu gerçekçi savaş betimlemeleriyle dev bir panoramada, karşıtlık senfonisi halinde okuyucuya aktarır.Savaş ve Barış Romanının Özeti - Tolstoy 1 – savaş ve barış

Bunu da Okuyabilirsin...  Hamlet Eserinin Özeti - Sheakespeare

Tolstoy’un kendi bölünmüş dünyasının bir yansıması olan bu eser gerçekçilik anlayışıyla yazılmıştır. Öyle ki Tolstoy bu eseri yazarken günlerce at üzerinde savaş meydanlarında gezmiştir. On ana karakter ve altı yüz yardımcı karakterden oluşan eser bir başyapıt nitelemesini fazlasıyla hak etmektedir.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak