The title of the page
Sağlık

Kansere karşı etkisi kanıtlandı: Graviola

Ülkemizde tarçın elması olarak da bilinen graviola, amazon ormanlarında yetişen ve yaprak dökmeyen bir ağaçtır. Graviola meyvesi ülkemizde Antalya ve çevresinde de az miktarda yetiştirilmektedir. Peki, graviola meyvesi nasıl tüketilir, faydaları nelerdir? Gelin, bu soruların yanıtlarına birlikte göz atalım.

Antalya ve çevresinde az miktarda üretilen graviola, ülkemize daha çok ithal şekilde gelir. Ülkemizde meyve tezgahlarında pek bulunmayan graviolayı, güvendiğiniz online organik ürün satışı yapan sitelerden temin edebilirsiniz.

Graviola meyvesinin tüketimi

Büyüklüğüne göre meyveyi bıçak yardımıyla 2’ye ya da 4’e bölün. Meyveyi böldükten sonra dışındaki yeşil kabuklu kısmı elinizle soyun. Ardından meyveyi bıçak yardımı ile dilimleyin. Meyve dilimlerinin üzerindeki çekirdekleri elinizle çıkartın. Graviola meyvesi tüketimi hazır.

Bunu da Okuyabilirsin...  30 Mart Dünya'daki Koronavirüs Raporu

Graviola meyvesinin başlıca faydaları

  • ABD’de yapılan araştırmalara göre graviolanın akciğer, cilt, göğüs, karaciğer, kolon ve prostat kanserlerini iyileştirmekte etkili olduğu ifade edilmektedir.
  • Graviola, bağışıklık sistemini güçlendirir. Antioksidan özellik taşır.
  • Grip ve nezleye karşı korur. Öksürüğe iyi gelir.
  • Enerji verir, zinde hissetmeyi sağlar.
  • Vücutta oluşan iltihapların iyileşmesini sağlar.
  • Yapraklarından yapılan çay, tansiyonu dengeler.

Uyarı: Bu meyveyi tedavi amaçlı kullanmanız tavsiye edilmez. Doktorunuzun kontrolünde, doktorunuzun onayıyla hareket etmeniz önerilir.

Sitemizin Uygulaması Google Play'de Kansere karşı etkisi kanıtlandı: Graviola 1 – google play indir e1608493225897
Test ve Deneme Çözme Uygulamamız Google Play'de Kansere karşı etkisi kanıtlandı: Graviola 1 – google play indir e1608493225897

İlginizi çekebilir: Graviola (tarçın elması) içeceği nasıl hazırlanır?


Yorumlar

YorumlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu