Kimdir?

Saygın Soysal Kimdir?

Ünlü oyuncu ilkokulu Trabzon’da okumuştur. İlkokul bitince de Trabzon’a taşınmışlar. Ünlü oyuncu Liseyi Trabzon’da okumuştur daha sonra da Hacettepe Üniversitesi’nde Ankara Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları fakültesini kazanmış ve mezun olmuştur.

Çukur dizisi ile adını duyuran Oyuncu Soysal, 21 Mayıs 1982 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Saygın soysal nereli sorusunun cevabı Ankara’dır. Saygın soysal, ailenin tek çocuğudur. Ünlü oyuncu daha iki yaşında iken Bursa’ya taşınmışlardır. Saygın Soysal boyu 1,88 santimetredir.

Saygın Soysal Eğitim Durumu

Ünlü oyuncu ilkokulu Trabzon’da okumuştur. İlkokul bitince de Trabzon’a taşınmışlar. Ünlü oyuncu Liseyi Trabzon’da okumuştur daha sonra da Hacettepe Üniversitesi’nde Ankara Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları fakültesini kazanmış ve mezun olmuştur.

Saygın Soysal’ın Yer Aldığı Dizi ve Filmler

İlk olarak 2005 yılında ekranlara çıkan ünlü oyuncu, ilk dizisi Güz Yangını adlı dizide Ajans Sahibi rolünü üstlenmiştir. Aynı yılda Kırık Kanatlar adlı dizide Çavuş Yunus karakterine hayat vermiştir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Abdülkadir Ömür kimdir? Memleketi ve yaşı

2006 yılında Hatırla Sevgili adlı televizyon dizisinde Recep Tayyip Erdoğan adlı karakteri canlandırmıştır. 2007 yılında ilk sinema filmi olan Tiksinti filminde Kamil karakterini canlandırmıştır. 2007 ve 2008 yılında Asi adlı dizide rol almıştır. 2009 yılında Bu Kalp Seni Unutur mu? adlı TV dizisinde Kürşad Süvarioğlu adlı karakteri canlandırmıştır. Yine aynı yılda ikinci filmi olan Kosmos adlı sinema filminde İmza Karşıtı Genç karakterini canlandırmıştır. 2010 yılında Türkan adlı dizide Ali karakterine hayat vermiştir. 2011 yılında ise Al Yazmalım adlı ünlü tv dizisinde Tahir Oğuz karakterini oynamıştır. Yine aynı yılda Yurt adlı sinema filminde rol oynamıştır.

2012 yılında Jin adlı sinema filminde Çavuş karakterini canlandırmıştır. 2013 yılında Muhteşem Yüzyıl adlı tv dizisinde Mercan ağa karakterine hayat vermiştir. Aynı yılda Tatar Ramazan adlı tv dizisinde Konuk oyuncu olarak yer almıştır. 2014 yılında ise Kara para aşk adlı tv dizisinde rol oynamıştır. Son olarak da 2018 yılından beri Çukur tv dizisinde elvis karakterini canlandırmaktadır. Hakan: Muhafız dizisinde de Mergen karakterini canlandırmıştır. Son olarak da yakında nöbet dizisi ile ekranlara çıkacaktır. Saygın soysal dizileri 11 adettir. Ünlü oyuncu Saygın Soysal’ın sinema filmleri ise 3 adettir. Yeni dizisi ise necati şaşmaz’ın yapımcılığını üstlendiği nöbet dizisinde yer almaktadır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Eylül Öztürk kimdir? Nerelidir yaşı kaçtır?

Saygın Soysal’ın Eşi Kim?

Saygın Soysal 26 Ağustos 2017 tarihinde Gökçe Uzun ile dünya evine girmiştir. Saygın soysal eşi Gökçe Uzun’dur. Ünlü çift, evlenme törenlerinde ünlü meslektaşlarını da çağırmış ve eğlenceli bir tören yapmışlardır.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak