Kimdir?

Yeliz Kuvancı Kimdir?

Yeliz Kuvancı 28 Şubat 1987 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. İlk çocukluk yıllarında tiyatro ve oyunculuğa pek ilgisi olmayan Yeliz Kuvancı babasının teşvikiyle tiyatro eğitimi aldı. Ardından oyunculuk sektöründe kariyer yapmaya karar vererek Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar fakültesi Oyunculuk bölümünden mezun oldu.

Yeliz Kuvancı oyunculuk kariyeri

Yeliz Kuvancı oyunculuk hayatına ilk olarak 2010 yılında dönemin en dikkat çeken dizilerinden biri olan başrollerinde Erkan Petekkaya Ayça Bingöl Wilma Elles Farah Zeynep Abdullah ve Aras Bulut İynemli gibi yıldızların yer aldığı Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisindeki Mete’nin öğretmeni İnci öğretmen karakteriyle başladı. Buradaki karakteriyle milyonlarca kişi tarafından tanınan Yeliz Kuvancı 2011 yılında ölerek diziden ayrıldı. Ardından sırasıyla;

Bunu da Okuyabilirsin...  Yağız Can Konyalı kimdir?

2011 senesinde Seni Bana Yazmışlar dizisinde Zeynep karakterini canlandırdı.
2012 senesinde Böyle Bitmesin dizisinde Nazlı karakterini canlandırdı.
2014 senesinde Kocamın Ailesi dizisinde Güneş karakterini canlandırdı.
2016 senesinde Hangimiz Sevmedik dizisinde Itır karakterini canlandırdı.
2020 senesinde Tutunamayanlar dizisinde Ayşe karakterini canlandırdı.

Sadakatsiz dizisi Bahar karakteri

Son zamanların en çok konuşulan dizilerinden biri olan Sadakatsiz dizisinde Bahar karakterini canlandıran Yeliz Kuvancı oyunculuk performansıyla göz dolduruyor. Kuvancı dizi kadrosunda Cansu Dere, Caner Cindoruk, Eren Vurdem, Melis Sezen, Burak Sergen, Özge Özder, Gözde Seda Altuner gibi isimlerin yer aldığı Sadakatsiz dizisiyle dikkatleri üzerine çekti.

Yeliz Kuvancı evli mi? Sevgilisi var mı?

Güzel oyuncu Yeliz Kuvancı’nın hayatında şu an kimse yok. Özel hayatını gözlerden uzak şekilde yaşayan Kuvancı bir dönem Seni Bana Yazmışlar dizisinin setinde tanışarak aşık olduğu Cemal Toktaş ile kısa bir ilişki yaşadı. Kısa süren ilişkisini noktaladıktan sonra bir süre yalnız kalmayı tercih edip ardından Ali İl ile yeni bir aşka yelken açtı. Bu ilişkisi de çok uzun sürmeyen Yeliz Kuvancı’nın aşk hayatında şanssız olduğu bilinir. Sonrasında herhangi bir ünlü ile adı anılmayan başarılı oyuncunun hayatında biri olup olmadığı ise bilinmemektedir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Cemil Meriç Kimdir? Kısaca Hayatı ve Eserleri

Yeliz Kuvancı boyu kaç?

Doğal güzelliği ve sıcakkanlı tavrıyla geniş bir hayran kitlesine sahip olan Yeliz Kuvancı’nın boyu da merak edilenler arasında yer alır. Yeliz Kuvancı 1.74 boyundadır.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak