İlgi Çekici Konular

Rüyalara dair dikkat çeken bilgiler

Rüyalar tarih boyunca insanların yaşamında önemli bir yer tutmuştur. Öyle ki, M.Ö. 3000’lerde alınan kararlarda rüyaların etkili olduğu ifade edilirken, Roma döneminde bazı rüyaların senatoya sunulduğu görülmüştür.

Rüyalara dair merak edilen birçok soru cevap bulurken, henüz cevaplanamamış birçok soruda mevcuttur.

Rüyalara dair ilginizi çekecek bazı bilgiler…

Rüyalar ne kadar sürer?

Bazı bilim adamları rüyaların birkaç saniye içinde olup bittiğini söylerken bazıları ise saatlerce sürdüğünü iddia eder. Yapılan araştırmalar ise rüyaların 20 saniyenin üzerine çıkmadığı şeklinde sonuç vermiştir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Bu çiçeği kopartmanın cezası 60 bin TL!

Körler rüya görür mü?

Sonradan görme engeli yaşayan insanlar rüya görebilmektedir. Bu tür insanlar özellikle geçmişte gördükleri ve yaşadıkları hayat üzerine rüya görürler.

Doğuştan kör olan insanlar rüyalarında hiçbir görsel imaj göremezler. Rüyalarında ses, koku, ve dokunma gibi duyu organları ile ilgili imajları hissederler.

Hayvanlar rüya görür mü?

Bu konuda birçok araştırma yapılmıştır. Ortak fikir ise hayvanların da insanlar gibi rüya gördüğüdür.

Günlük yaşam rüyaları etkiler mi?

İnsanlar günlük yaşamda karşılaştıkları olaylar rüyalar üzerinde etkili olabilmektedir. İnsanların içinde bulunduğu ruh hali o doğrultuda rüyalar görebilmesine neden olabilir. Örneğin hayal kırıklığı yaşamış bir insan rüyasında başarısız olduğunu, kötü süreçlerden geçen insanlar korku ve öfke duygularının hakim olduğu rüyalar görebilir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Kuşburnu mu, kuş burnu mu? Nasıl yazılır?

İnsanlar ortak rüyalar görebilir mi?

Bu durum mümkündür. Öyle ki, birçok kadın rüyasında hamile olduğunu görebilmektedir. Birçok insan rüyasında uçtuğunu, birisinden kaçtığını, bir yere geç kaldığını, bir ünlü ile tanıştığını ya da öldüğünü görebilmektedir. Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak