Kimdir?

Seda Bakan Kimdir?

Son zamanlarda Öldür Beni Sevgilim filmi ile beraber büyük popülerlik kazanan Seda Bakan kimdir. Büyük bir yankı uyandıran Seda Bakan sevgilisi var mı veya evli mi? İşte son zamanlarda adından sıkça bahsedilen Seda Bakan’ın biyografisi ve hayatı.

Seda Bakan kaç yaşında? Sorusunun cevabı olarak 10 Ekim 1985 de doğan Seda Bakan 34 yaşındadır. Kocaeli Gebze de dünyaya gelmiştir. Seda Bakan boyu 1.71 m, kilosu ise 58 kg’dır. Seda Bakan 2014 yılında Ali Erel ile evlenmiştir.

Seda Bakan Eğitim Hayatı

Seda Bakan, Sakarya Üniversitesi Dış Ticaret Bölümünden mezun olmuştur. Türker İnanoğlu sinema ve televizyon alanında eğitim vermek ve hazır yetişmiş personel açığının kapatılması için Kavacık da TÜRVAK Sinema ve Televizyon Eğitim Merkezini kurdu. Seda Bakan da bu merkezde eğitim almıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Musahipzade Celal Kimdir? Eserleri ve Edebi Kişiliği

Seda Bakan’ın Oynadığı Diziler

Seda Bakan birçok dizi de rol almıştır. Özellikle Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinde Eda rolü ile tanınmıştır. Bu dizide Erdal Beşikçioğlu, Ege Aydan, Nejat İşler ve Sezin Akbaşoğulları vb. oyuncular ile beraber oynadı. 2014 de Star TV de yayınlanan, Kardeş Payı dizisinde rol aldı. Bu dizi de Feyza karakterine hayat verdi. 

2007 de Pars Narkoterör dizisinde Zülfiye Demir, 2007 de Sana Mecburum dizisinde Leyla, 2008- 2009 da Adanalı dizisinde Psikolog Başak, 2009 da Geniş Aile dizisinde Esma, 2010 da Makber dizisinde Güneş, 2010 da Şen Yuva dizisinde Oya karakterini canlandırmıştır.

Seda Bakan’ın Yer Aldığı Sinema Filmleri

2009 yılında Umut filminde Meryem,2011 de Behzat Ç: Seni Kalbime Gömdüm filminde Eda, 2013 de Behzat Ç: Ankara Yanıyor filminde Eda, 2014 de Zaman Makinesi 1973 filminde Yasemin, 2015 de Kara Bela filminde Burcu karakterine hayat vermiştir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Kaan Urgancıoğlu kimdir?

Seda Bakan en son 7 Mart 2019 da yayınlanan Öldür Beni Sevgilim filminde rol aldı. Başrolünü Murat Boz ile paylaşmakta olduğu filmde birbirlerini öldürmeye kararlı olan bir çiftin hikayesi konu ediliyor. Murat Boz Okan karakterini, Seda Bakan ise Demet karakterini canlandırmaktadır. Filmde Okan ve Demet 5 yıllık evlidir.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak