Kimdir?

Derya Şensoy Kimdir? Sevgilisi Kim?

Doksanlar dizisi ile Adını sıkça duyduğumuz Güzel oyuncu Derya Şensoy Kimdir, Sevgilisi kim Hakkında tüm bilinmeyenler ve biyografisi’ni sizler için Makalemizde Paylaştık.

Derya Şensoy Kimdir? 

Derya Şensoy, 07 Şubat 1990 Yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Derya Şensoy’ un Boyu 1,72 m, Kilosu 55 kg’ dır. Güzel oyuncunun Tam adı Neriman Derya Şensoy’dur. Lise Eğitimini İstanbul’da Amerikan Lisesi’nde tamamlamıştır. Annesi ve Babası Tiyatro oyuncusu olan güzel oyuncunun Ablası Müjgan Ferhan Şensoy’dur. 2004 Yılında Annesi ve babası yollarını ayırmıştır. Tasarım eğitimi almak için New york’a giden Derya Şensoy Parsons The New School for Design Okulunda eğitim görmüştür. Tasarım konusun ilk deneyimini Babası tarafından yazılan Masal Müfettişi oyununun Kostüm tasarımlarını ve Dekorunu üstlenmiştir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Muhammed Cangören Kimdir? Nereli?

Derya Şensoy Kariyeri

Derya Şensoy, 2013 Yılında İlk Rolünü Doksanlar dizisinde Başrolleri’ni Renan Bilek, Deniz Oral, Esra Dermancıoğlu gibi oyuncuların paylaştığı dizide Tuğba Karaman karakterini canlandırmıştır.

2015 Yılında Show tv’ de yayınlanan Mayıs Kraliçesi Adlı Dizide Başrolünü Yağmur Tanrıversin ve Ahmet Olgun Sünear’ın Paylaştığı dizide Dilara Karakterini Canlandırmıştır.

2017  Yılında Usta oyuncuların Bulunduğu  Başrollerini Settar Tanrıöğen, Binnur kaya, Mustafa Üstündağ Oynadığı Bu Sayılmaz Adlı Dizide Cansın Sayılmaz Karakterine can vermiştir.

2016 Yılında Çakallarla Dans 4 Adlı filmde Mihriban Karakterini canlandırmıştır. Aynı yıl içerisinde Deliormanlı adlı filmde Yeşim Karakterine can vermiştir. 

Derya Şensoy Sevgilisi Kim?

Derya Şensoy, Sosyal medya hesaplarından birlikte olduklarına dair  paylaşımları üzerine  Fox tv’ de yayınlanan  Savaşçı dizisinde yer alan Haydar yüzbaşı karakterine can veren oyuncu Sarp Levendoğlu ile ilişkisi olduğunu çift’de onaylamış olup, Derya Şensoy Sevgilisi  Sorusuna yanıt vermektedir.  

Bunu da Okuyabilirsin...  Alp Navruz Kimdir?

Derya Şensoy Sevgilisi

Derya Şensoy Oynadığı Diziler Ve Filmler

  •  Doksanlar Dizisi (2013)
  • Mayıs Kraliçesi Dizisi (2015)
  • Bu Sayılmaz  Dizisi (2017)
  • Deli Ormanlı Filmi (2016)
  • Çakallarla Dans 4 Filmi (2016)
  • Vezir Parmağı (2017)
Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak