Ülkemize gelen ve kültürümüze hakim olmayan pek çok kişi bazı davranışlarımızı şaşkınlıkla karşılıyor. İşte yabancıları şaşırtan bazı davranışlarımız…

Ekmeğe bakış açısı: Ekmek bizim kültürümüzde önemli bir yer tutar. Öyle ki yere düşen ekmek parçasını dahi öpüp başımıza koyarız. Ekmeğe karşı olan bu tutumumuz yabancıları şaşırtmaktadır.

Türklerin yabancıları şaşırtan 5 hareketi 1 – ekmek

Limon kolonyası: Lokantada, hastanelerde, otobüslerde, ev ziyaretlerinde… Ülkemizde limon kolonyası hemen hemen her mekanda ve ortamda kullanılmakta. Bu durum da yabancıları hayrete düşüren davranışlardan.

Türklerin yabancıları şaşırtan 5 hareketi 2 – kolonya kullanmak

Büyüklerin elinin öpülmesi: Bizim kültürümüzde yaşlıların yeri ayrıdır. Onların karşısında bacak bacak üstüne atmaktan imtina eder ve karşılaştığımızda ellerini öperiz. Bu tutumumuz yabancıların şaşırtmaktadır.

Türklerin yabancıları şaşırtan 5 hareketi 3 – el öpmek

Yolcuların arkasından su dökmek: Uğurladığımız kişilerinin ardından su dökerek “Su gibi git, su gibi gel” diye temenni de bulunuruz. Kültürümüze ait bu davranış yabancıların garipsediği hareketlerimiz arasında yer alır.

Türklerin yabancıları şaşırtan 5 hareketi 4 – su

Çay tutkusu: Sabah, öğle ve akşam… Çay bizim için vazgeçilmez. Çaya olan bu düşkünlüğümüz yabancıları şaşırtan özelliklerimiz arasında.

Türklerin yabancıları şaşırtan 5 hareketi 5 – ay

Bu Yazı Ne Kadar Faydalı Oldu?
Bu Yazı Faydalı İse Puanlayabilirsiniz!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorumlar

Yorumlar