Ülkemize gelen ve kültürümüze hakim olmayan pek çok kişi bazı davranışlarımızı şaşkınlıkla karşılıyor. İşte yabancıları şaşırtan bazı davranışlarımız…

Ekmeğe bakış açısı: Ekmek bizim kültürümüzde önemli bir yer tutar. Öyle ki yere düşen ekmek parçasını dahi öpüp başımıza koyarız. Ekmeğe karşı olan bu tutumumuz yabancıları şaşırtmaktadır.

Türklerin yabancıları şaşırtan 5 hareketi 1 – ekmek

Limon kolonyası: Lokantada, hastanelerde, otobüslerde, ev ziyaretlerinde… Ülkemizde limon kolonyası hemen hemen her mekanda ve ortamda kullanılmakta. Bu durum da yabancıları hayrete düşüren davranışlardan.

Türklerin yabancıları şaşırtan 5 hareketi 2 – kolonya kullanmak

Büyüklerin elinin öpülmesi: Bizim kültürümüzde yaşlıların yeri ayrıdır. Onların karşısında bacak bacak üstüne atmaktan imtina eder ve karşılaştığımızda ellerini öperiz. Bu tutumumuz yabancıların şaşırtmaktadır.

Türklerin yabancıları şaşırtan 5 hareketi 3 – el öpmek

Yolcuların arkasından su dökmek: Uğurladığımız kişilerinin ardından su dökerek “Su gibi git, su gibi gel” diye temenni de bulunuruz. Kültürümüze ait bu davranış yabancıların garipsediği hareketlerimiz arasında yer alır.

İlginizi Çekebilir.  Kanunname mi, kanun name mi? Nasıl yazılır?

Türklerin yabancıları şaşırtan 5 hareketi 4 – su

Çay tutkusu: Sabah, öğle ve akşam… Çay bizim için vazgeçilmez. Çaya olan bu düşkünlüğümüz yabancıları şaşırtan özelliklerimiz arasında.

Türklerin yabancıları şaşırtan 5 hareketi 5 – ay

Bu Yazı Ne Kadar Faydalı Oldu?
Bu Yazı Faydalı İse Puanlayabilirsiniz!
[Toplam: Ortalama: ]

Yorumlar

Yorumlar