İlgi Çekici Konular

Keşfedilmemiş Kamp Alanları

Doğa ile iç içe olup huzur bulacağınız ünlü birçok kamp alanı bulunurken, doğanın tüm cömertliği ile insanlara yaklaştığı kalabalıktan uzak sakin ve keşfedilmemiş kamp alanları da bulunuyor.

Türkiye’deki Keşfedilmemiş Kamp Alanları

Keşfedilmemiş bu alanlar, daha sakin ve sessiz bir ortamda kamp yapmak isteyenlerin son zamanlarda radarına takılmaya başlayan yerlerdir. Pahalı otellerin açık büfe telaşından uzak, sessiz ve sakin… Tamamen yaşamın ve doğanın kalbinde, farklı bir tatil deneyimi yaşatmak için keşfedilmemiş kamp alanları fazlasıyla ideal yerlerdir.  Bu kamp alanlarından bazılarını sizler için sıraladık.

Keşfedilmemiş Kamp Alanları 1 – kamp alanlari

Valla Kanyonu – Kastamonu

Aslında Valla Kanyonu, Kastamonu gezilecek yerler listelerinde sıklıkla yer alan zorlu doğa koşullarına sahip bir alandır. Ancak Küre Dağları Milli Parkı içerisinde bulunan ve Valla Kanyonu’na dâhil olan kamp alanı, henüz hak ettiği ilgiyi görememiş bir yerdir. Kamp alanının kalabalık olmaması sakin bir kamp arayışında olanlar için adeta biçilmiş kaftan niteliği taşıyor.

Bunu da Okuyabilirsin...  En çok üniversite mezunu hangi ilde?

Zorlu doğa koşullarının olduğunu da unutmadan, özellikle doğada bulunan doğal zorlukları sevenler için önemli bir tercih nedeni olduğunu söyleyebiliriz.

Çobankaya Kamp Alanı – Bursa

Yeşilliklerle dolu Bursa, şüphesiz doğanın insanlara en cömert elini uzattığı illerimizden biridir. Uludağ eteğinde bulunan Çobankaya kamp alanı birçok kamp alanına göre daha sakin bir kamp alanıdır.

Kamp alanını daha çok, kamp yapmayı seven şehirdeki üniversite öğrencileri tercih ediyor. Ancak eğlenceli bir kamp için katılım yapan öğrenci sayısının da sınırlı olması, bu alanı sessizliğin kalbinde huzur bulmak isteyenler için önemli bir kamp alanı yapıyor.

Keşfedilmemiş Kamp Alanları: Geyik Bayırı – Konya

Konyaaltı ilçesi sınırlarında bulunan Geyik Bayırı kamp alanı, kamp severler tarafından keşfedilmeyi bekliyor. Hava şartlarının uygun olduğu dönemlerde az da olsa insanların kamp için tercih ettiği bu alan, ayrıca dağcılık faaliyetleri için de oldukça elverişlidir. Yeni keşfedilmeye başlayan bu alanın henüz birçok kampçı tarafından bilinmemesi, Geyik Bayırı kamp alanının daha sakin olmasını sağlıyor.

Bunu da Okuyabilirsin...  Rüyalara dair dikkat çeken bilgiler

Dedegöl Dağı Kamp Alanı – Isparta

Keşfedilmemiş kamp alanları arasında doğa ile kucaklaşabileceğiniz alanlardan biri de Dedegöl Dağı kamp alanıdır. Kamp alanının yakınında bulunan Pınargözü mağarası önemli bir keşif noktası olmasına karşın, kamp alanı biraz daha sakin yapıya sahiptir.

Şahinkaya Kanyonu – Samsun

Vezirköprü ilçesi sınırlarındaki kanyon çevresinde, daha çok su sporları ile ilgilenenler kamp kurmaktadır. Su ve tesisleşme bakımından henüz gelişmemiş bir yer olsa da burada kamp yapmayı tercih ederseniz, tedarikli giderek ihtiyaç sorunlarınızı ortadan kaldırabilirsiniz.

Kanyon içerisinde çok eski tarihlerden kalma insan eliyle oyulan mağara ve yapılar, kanyonun ayrı bir cazibeye sahip olmasına neden olmaktadır. Su sporcularının dışında kanyon çevresinde kamp yapanlar yılın belirli dönemlerinde bulunsa da sakin bir yer olduğunu söylemek mümkündür.

Bunu da Okuyabilirsin...  Ayçiçeği mi yoksa ay çiçeği mi? Hangisi doğru? Nasıl yazılır?

Borabay Gölü – Amasya

Kamp yağmak için sessiz sakin bir yer arıyorsanız, keşfedilmemiş kamp yerleri arasındaki Borabay Gölü çevresi bunun için oldukça idealdir. Yakın konumda milli park ve gazino gibi alanların bulunması, acil ihtiyaçlarınızı gidermek için yeterli olacaktır.

Zindan Şelalesi- Kırklareli

Profesyonel kampçıların tercih etmesi gereken yerlerden biri olan Zindan Şelalesi, doğa zorluğunu sonuna kadar hissedebileceğiniz büyüleyici bir kamp alanıdır. Hemen belirtelim bu büyüleyici kamp alanından akan şelale 7 metre yükseklikten akıyor ve manzarası kendisine hayran bırakıyor. Şelalenin bulunduğu ormanda yürümek ise kamp yapacaklara ayrı bir zevk verecektir.

Keşfedilmemiş kamp alanları üzerine hazırladığımız bu içeriğimizin sonrasında “İlgi çekici konular” kategorimiz altındaki diğer içerikleri de incelemenizi öneririz.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak