The title of the page
İlgi Çekici Konular

Çamaşır Makinenize Aspirin Koyarsanız…

Çamaşırlarınızı ve çamaşır makinenizi birçok doğal yolla koruyabilir ve böylelikle kullanım ömürlerini de uzatabilirsiniz. İşte sizlere önereceğimiz bazı tavsiyeler…

  • Çamaşır makinesinin etkili çalışabilmesi için düzenli olarak dezenfekte edilmesi gerekir. Deterjanı koyduğunuz kısma yarım bardak kadar ağız gargarası koyarak makinenizde biriken zararlı mantar ve bakterileri yok edebilirsiniz.
  • Yıkama sonrası ‘Yine mi çorabımın teki yok?’ diyorsanız bir tavsiyemiz var. Özel yıkama filesi alarak, çoraplarınızı bu filenin içine koyarak yıkamanız bu sorunu ortadan kaldıracaktır.
  • Aspirinde salisilik asit bulunmaktadır. Bu asit kıyafetlerde oluşan sararmaları yok edebilir. Çamaşır makinesine birkaç adet aspirin tableti koymanız halinde kıyafetlerinizin beyaz kalmasını sağlayabilirsiniz.
  • Şapkalarınızı çamaşır makinesinde yıkıyor ve şeklini kaybetmesinden şikayetçiyseniz; bundan sonra şapkalarınızı bulaşık makinesinde yıkayın. Bulaşık makinesinin üst tarafına koyarak yıkadığınız şapkalarda herhangi bir şekil kaybı olmadığını göreceksiniz.
  • Kirli çoraplarınızı sıcak değil soğuk su ile yıkamanız tavsiye edilir. Sıcak su ile yıkanan çoraplar yeteri derecede temizlenmez. Kirli çorapların temizlenmesi için en iyi çözüm soğuk su ile yıkamaktır.
  • Giysilerinizin üzerinde makyaj lekesi varsa, lekenin üzerine tıraş kremi sürün ve ardından yıkamayı atın. Lekenin yok olduğunu göreceksiniz.
Bunu da Okuyabilirsin...  Yıllara göre İstanbul Boğazı'ndan geçen gemi sayıları

Yorumlar

YorumlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu