The title of the page
Genel Kültür

Yazlık Ev Dekorasyonu

Yazlık Ev Dekorasyonu

Yazın gelişiyle Yazlık Evlerimizin Dekorasyon ve Tadilatları da başladı demektir. Yaz aylarına girmeden önce yazlık evimizin dekorasyon ve tadilatını yaptırmamız, yazın güneşinden daha çok faydalanabileceğimiz anlamına gelmektedir. Tatil Yapacağımız zaman evin tadilatıyla zaman geçirmemek için bir ay önceden dekorasyon yenilemesi yapmamız gerekmektedir. Bu işlemler için yazlık ev dekorasyonu işi yapan firmalardan destek alabileceğimiz gibi kendimiz de dekoratif çözümler üretebiliriz.

Yazlık Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Bunu da Okuyabilirsin...  Mesleki Yeterlilik Nedir?

Nasıl bir boya rengi seçilmeli?
Nasıl bir boya seçilmeli
Yazlığımızın bulunduğu alan bir site halinde ise dış cephe rengini değiştiremeyiz. Sadece aynı renk ile yenilemesini yapabiliriz. İç cephe renklerini ise kendi keyfimize uygun ( Balkon renkleri hariç ) bir şekilde yapabiliriz. Boya rengi seçerken Tavan, duvar ve zeminler göz önünde bulundurulmalıdır. Tavan renkleri genelde sade beyaz ve kırık beyaz renkler seçilir. Bu renklere yakın olan lila, bej, palazzo gibi renkler de duvarda tercih edilebilir. Odalarınızın tamamına kağıt yapmayın. Hava alamayan duvarlar dışarıdan gelen sıcaklıktan dolayı kısa sürede rutubet yapar ve duvar kağıdınız kalkar. Kısmi bölgelere duvar renginize yakın kağıtlar seçebilirsiniz.

Tavan çalışmaları nasıl Olmalı?
En Büyük sorunlardan bir tanesi de Yazlık Evlerimizde Tavan ve Asma Tavan çalışmalarının nasıl olacağıdır. Aslında bunun çözümü çok basıt. Odalarınızda girintiler var ise girintileri yok edecek ve minimuma düşürecek kare tarzında Asma Tavan Alçıpan çalışmaları yapabilirsiniz.

Bunu da Okuyabilirsin...  Depresyon Nedir? Depresyon Belirtileri Nelerdir?

Dış cephe nasıl olmalı?
Yazlık evlerin en büyük sorunlarından biri de yılın büyük bir bölümü şiddetli güneş ışığına maruz kalmasıdır. Güneş ışıkları boya ve sıvaya zarar vermektedir. İç dekorasyonu dış etkenlerden korumak için dış cepheye kesinlikle mantolama yaptırmanız gerekmektedir. Mantolama üzerine vuracağınız boyalar. Silikonlu ve açık renkler olmalıdır.

Kaynak: bilgitor.com/yazlik-ev-dekorasyonu/

Sitemizin Uygulaması Google Play'de Yazlık Ev Dekorasyonu 1 – google play indir e1608493225897
Test ve Deneme Çözme Uygulamamız Google Play'de Yazlık Ev Dekorasyonu 1 – google play indir e1608493225897

İlgili Makaleler

Yorumlar

Yorumlar
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu