Kimdir?

Buğra Gülsoy Kimdir? Sevgilisi Kim?

Son zamanlarda Kızım dizisi ile adından sıkça söz ettiren ve baba olmak için gün sayan Buğra Gülsoy kimdir? İşte oyunculuğu ile ekranlarda uzun yıllardır varolan Buğra Gülsoy hakkında merak edilenler; 22 Şubat 1982 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Buğra Gülsoy, film, tiyatro ve dizi sektörü içerisinde aktif bir şekilde yer almıştır.

Son zamanlarda Kızım dizisi ile adından sıkça söz ettiren ve baba olmak için gün sayan Buğra Gülsoy kimdir? İşte oyunculuğu ile ekranlarda uzun yıllardır varolan Buğra Gülsoy hakkında merak edilenler; 22 Şubat 1982 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Buğra Gülsoy, film, tiyatro ve dizi sektörü içerisinde aktif bir şekilde yer almıştır. Buğra Gülsoy nereli gibi soruları merak edenler için doğma büyüme Ankaralı olup  oyunculuk için daha sonrasında İstanbul’a yerleşmiştir.

Buğra Gülsoy Hakkında 

İlk sahne deneyimini 13 yaşında yaşayan başarılı oyuncu Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden mezundur. Kıbrıs’ta öğrenim gördüğü süre boyunca Kıbrıs Devlet Tiyatro’sun da kısa film yönetmenliği yapmıştır. Buğra Gülsoy sevgilisi Nilüfer Gürbüz ile geçtiğimiz yaz aylarında evlenmiş ve şimdilerde baba olma heyecanını yaşamaktadır. Buğra Gülsoy boyu ve fiziği ile de dikkat çeken oyuncular arasında yer almakla beraber 1.75 cm boyu olan oyuncu ekranların sevilen yüzlerindendir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Özgü Kaya Kimdir?

Buğra Gülsoy’un Oynadığı Diziler

2008 senesinde Hepimiz Birimiz İçin, 2009 senesinde Unutulmaz, 2010 senesinde Fatmagül’ün Suçu Ne?, 2011 senesinde Kuzey Güney, 2013 senesinde Eski Hikaye,2014 senesinde Bana Artık Hicran De, 2015 senesinde Aşk Yeniden, 2018 senesinde  8. Gün ve aynı sene içerisinde son olarak Kızım dizilerinde oynamış olan oyuncu TV8 kanalında yayınlanan son dizisi ile hala ekranlarda boy göstermektedir.

Buğra Gülsoy’un Rol Aldığı Filmler

2007 senesinde Altüst ve İnsan Üçleme, 2009 senesinde Güneşi Gördüm, 2010 senesinde Gölgeler ve Suretler, 2011 senesinde Güzel Günler Göreceğiz, 2016 senesinde Görümce, 2017 senesinde Acı Tatlı Ekşi, Mutlu Son, Mutluluk Zamanı ve Mahalle filmlerinde yer alan Buğra Gülsoy pek çok ödüle de sahiptir. 2016 senesinde MGD22. Altın Objektif Ödülleri / En İyi Romantik Komedi Dizisi Erkek Oyuncu ödülü ve 2017 senesinde İstanbul Gelişim Üniversitesi 6. Medya Ödülleri / Yılın En İyi Komedi Erkek Oyuncusu ödülünü almış olan oyuncu son dönemlerde Cuma akşamları TV8 kanalında seyircisi ile buluşan Kızım dizisinde Demir karakterine hayat vermektedir.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak