Küçük Ev Dekorasyon

Hepimizin hayali ihtiyaçlarımızı karşılayacak, zevklerimize uygun bir ev sahibi olmak. Ancak bütçemiz bazen yetmez ve hayal ettiğimizden daha küçük bir eve sahip oluruz. Küçük evlerde alan sıkıntısı kaçınılmaz. Küçük ev dekorasyon olanakları açısından sanıldığı kadar dezavantajlı değil. Yuvamıza yapacağımız küçük dokunuşlarla göze hoş gelen, ihtiyaçlarımızı en yüksek oranda karşılayan, minimal yaşam alanları oluşturabiliriz. Bunun çözümlerine gelin hep birlikte bakalım.

  • Küçük alanları değerlendirin
    Evinizin her alanını değerlendirmek için mükemmel fikirler oluşturabilirsiniz. Üst üste ranza yataklar kullanarak alan yaratabilirsiniz. Gömme dolaplar ile eşyalarınızı raf üzerine katıp alanlardan faydalanabilirsiniz.
  • Boşlukları değerlendirin
    Mutfak dolabı yaptırdığınızda oval kısımlara ufak raflar yaparak süs eşyası ve ya tabak, çatal alanı olarak değerlendirebilirsiniz. Tezgah altını tamamıyla dolap yapıp alandan faydalanabilirsiniz.
  • Raf alanları oluşturunRaf alanları oluşturun
    Dolaplarınıza ve evinizin kesişen duvar merkez alanlarına raflar oluşturarak alandan fayda sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda Kapılarınıza mini raflar yaparak alandan fayda sağlayabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir.  Borsa Nasıl Oynanır?

Ev dekorasyonu için uygun yaklaşım ve çözümler her geçen gün değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte kişisel zevkler, sosyal ve kültürel yaşam tarzları dikkate alınmalıdır. Yaşam alanları için trende ya da moda kavramları da belirleyici olabilir. Tüm bunları belirleyen en önemli etken ise ekonomik durum yani bütçe. Yazımızda küçük evler için dekorasyon fikirlerini paylaşırken bu faktörlere mümkün olduğu kadar dikkat ettik. Unutmayalım, önemli olan büyük paralar harcamadan özgün tasarımlarla, minik dokunuşlarla keyifli yaşam alanları oluşturmak.

Kaynak: bilgitor.com/kucuk-ev-dekorasyon/

Bu Yazı Ne Kadar Faydalı Oldu?
Bu Yazı Faydalı İse Puanlayabilirsiniz!
[Toplam: Ortalama: ]

Yorumlar

Yorumlar