Kimdir?

Veyis Ateş kimdir?

Veyis Ateş’in tam adı Abdurrahman Veyis Ateş’tir. Veyis Ateş, 1973 yılında Mersin’in Tarsus ilçesinde dünyaya gelmiştir.

Habertürk ekranlarının başarılı isimlerin biri olan Veyis Ateş, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Felsefesi Bölümü’nden mezun olmuştur. Ateş, üniversitede okuduğu yıllarda yaklaşık 1 yıl kadar Cem Radyo’da çalıştı. Radyo dönemi kendisi için iyi bir tecrübe olsa da okul sonrası bir süre medya sektöründen uzak kaldı.

Veyis Ateş; Tuna Huş, Bengül Erdamar ve Gülgün Feyman gibi önemli isimlerden diksiyon dersi almış ve kendisini geliştirme fırsatı yakalamıştır.

2006 yılında TV NET ekranlarında çalışmaya başlayan Veyis Ateş, haber spikerliğinin yanı sıra aynı kanalda birçok program sundu. Veyis Ateş, TV NET ekranlarında yaptığı “Bakış Açısı” adlı programda Büyük Birlik Partisi’nin merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nu konuk etmişti. Yazıcıoğlu’nun ölümünden önceki son programı Veyis Ateş’in sunduğu “Bakış Açısı” programı olmuştu.

Bunu da Okuyabilirsin...  Rudyard Kipling Kimdir? Rudyard Kipling Hakkında Her Şey

Spikerler Derneği başkanlığını da yapmış olan Veyis Ateş, 2001 yılından itibaren özel bir kolejde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi için öğretmenlik yaptı.

25 Ekim 2014’te Habertürk TV Ankara Temsilcisi olan Veyis Ateş, 15 Ocak 2016 tarihinde ise Habertürk TV Genel Müdürü oldu.

Veyis Ateş, 2016 yılında eşi Kevser Ateş’ten boşandı.

2013 yılında Habertürk ekranlarına transfer olan Veyis Ateş, 2020 yılı itibariyle aynı kanaldaki görevini sürdürmektedir. Veyis Ateş, Habertürk ekranlarında haber spikerliğinin yanı sıra program sunuculuğu da yapmaktadır.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak