The title of the page
Sağlık

Miyop nedir? Ne zaman durur? Tedavi yöntemi…

Miyop gözün belirli bir uzaklığın ötesindeki cisimleri odaklayamaması durumudur…

Bir göz kusuru olan miyop uzağı görememe problemidir. Genel itibariyle okul çağlarında kendini belli eder. -3.30 ve altındaki dereceler düşük miyop, -3.30 ile -6.00 arasındaki dereceler orta miyop ve -6.00 ve yukarısındaki dereceler ise yüksek miyop olarak adlandırılır.

Miyop ilerlemesi ne zaman durur?

Miyop belirtileri genel itibariyle 6 yaşına doğru kendini belli etmektedir. Bu durum 20’li yaşlara kadar ilerlemeyi sürdürebilir. Daha sonra derece ilerlemesi yavaşlar ya da durur. İlerleme en çok 9-12 yaşlar arasında gerçekleşir.

Miyop tedavisi nasıl olur?

Gözlük ya da lens kullanımı ile hayatını sürdürebileceğini gibi bu durumdan tamamen kurtulma şansınız da olabilir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Topuk çatlakları İçin doğal çözüm

Lazer yöntemi ile miyop, hipermetrop ve astigmat gibi göz kusurları tedavi edilebilmektedir. Lazer yönetimi için kişinin göz ilerlemesinin durmuş olması ve göz kornea kalınlığının lazere uygun olması gerekir. Lazer tedavisinde korneadan bir kapak kaldırılır ve göz kusuru lazer atışlarıyla düzeltilir. Kaldırılan kapak kapatılır. Lazer tedavisi yaklaşık 10 dakika kadar sürmektedir. Miyoplar için -12, hipermetroplar için +6 ve astigmatlar için 7 dereceye kadar lazer tedavisi uygulanabilir.

Sitemizin Uygulaması Google Play'de Miyop nedir? Ne zaman durur? Tedavi yöntemi... 1 – google play indir e1608493225897
Test ve Deneme Çözme Uygulamamız Google Play'de Miyop nedir? Ne zaman durur? Tedavi yöntemi... 1 – google play indir e1608493225897

İntacs yönetimi ile de gözlük ya lens kullanmaktan kurtulabilirsiniz. İntacs adı verilen halkalar, düşük-orta derece miyoplu gözün korneasına yerleştirilir. İntacs ömür boyu taşınabilir, herhangi bir yan etki gösterirse geri çıkartılabilir.


Bunu da Okuyabilirsin...  Akçakesme ve faydaları

Yorumlar

YorumlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu