The title of the page
Kimdir?

Rudyard Kipling Kimdir? Rudyard Kipling Hakkında Her Şey

Rudyard Kipling Kimdir? Rudyard Kipling Hakkında Her Şey 1 – Rudyard Kipling Kimdir Rudyard Kipling Hakkında Her Şey

Rudyard Kipling Kimdir? Rudyard Kipling Hakkında Her Şey

AİLESİNİN yaşadığı Bombay’da *(Hindistan) doğan Kipling, öğrenimini İngiltere’de yaptıktan sonra, on yedi yaşında, doğduğu ülkeye döndü, önce gazeteci, sonra yazar oldu. İlk eserlerinde orman yaşantısını anlattı ve İngiliz f sömürge imparatorluğunun büyüklüğünü dile getirdi.

1894 ve 1895’te iki Cengel Kitabı’m yayımladı. Burada, kurtlar tarafından benimsenen ve panter Bagheera ile ayı Baloo tarafından büyütülen vahşi çocuk Mowgli’nin başından geçenleri anlatıyordu. Serüven romanı, hayvan törelerinin anlatımı, Hindistan ormanlarının tasviri olan bu eser tartışılabilir bir ahlak dersini ve bir politikayı da içeriyordu: Yazar, Anglosakson emperyalizmini savunuyor, Batı uygarlığını yüceltiyor ve erkekliğin erdemlerini övüyordu.

Bunu da Okuyabilirsin...  Mustafa Reşit Akçay Kimdir?

Kipling sonradan daha birçok kitap yazdı. Kim adlı eserinde (1901), bir lama ile birlikte gezen küçük bir çocuğun yolculuklarım anlatırken, Hindistan’daki sefaleti dile getirdi.

Gençliğin beğendiği bu edebiyatçı, 1907 yılında *Nobel Edebiyat ödülü’nü kazanmıştır.

Test ve Deneme Çözme Uygulamamız Google Play'de Rudyard Kipling Kimdir? Rudyard Kipling Hakkında Her Şey 2 – google play indir e1608493225897

Sitemizin Uygulaması Google Play'de Rudyard Kipling Kimdir? Rudyard Kipling Hakkında Her Şey 2 – google play indir e1608493225897

Yorumlar

Yorumlar


İlgili MakalelerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu