The title of the page
Sağlık

Koltuk altı terlemesini engelleme yolları

Koltuk altı terlemesi kişiyi rahatsız edebileceği gibi çevresindekileri de rahatsız edebilir. Aşırı koltuk altı terlemesi kullanılan deodorandı bile bastırarak kötü kokuya neden olabilir…

Bolca su için. Yeterli miktarda su alımı toksinlerin terleme ile değil idrar ile vücuttan atılımını sağlar. Özellikle yaz aylarında alkolü azaltın ya da hiç kullanmayın. Baharatlı yemekleri, kola ve kahve gibi içecekleri azaltın. Vücut ısısını yükselten soğan, sarımsak ve acı biber gibi sebzeler de terlemeyi artırabilir. Yeşil yapraklı sebzeler tüketin, bolca meyve yiyin.

Kilosu fazla olan kişiler daha kolay terleyebilir. Fazla kilosu olan kişiler herhangi bir işi yaparken vücudu daha fazla efor sarf eder. Bu sebeple vücut ısısı artar ve terlemeye neden olur. Kilo verildiğinde terlemede azalma olduğunu göreceksiniz…

Bunu da Okuyabilirsin...  Nişasta içermeyen sebzeler

Sentetik tekstil ürünleri vücut ısısını yükselterek terlemeye neden olabilir. Elbise altında buharlaşamayan ter kötü kokuya neden olabilir. Kıyafetleri biraz bol ve pamuklu kumaşlardan tercih etmeniz tavsiye edilir.

Stres, sinirlilik hali ve kaygı gibi etkenler de terlemeye sebep olur. Düzenli olarak egzersiz yaparak terlemeyi azaltabilirsiniz.

Sitemizin Uygulaması Google Play'de Koltuk altı terlemesini engelleme yolları 1 – google play indir e1608493225897
Test ve Deneme Çözme Uygulamamız Google Play'de Koltuk altı terlemesini engelleme yolları 1 – google play indir e1608493225897

Günlük duş almak, koltuk altı temizliğinin düzenli olarak yapılması da ter kokusunun azaltılmasına yardımcı olacaktır.


Koltuk altı terlemesine doğal çözümler

  • Koltuk altınıza organik elma sirkesi sürerek 5-10 dakika bekleyin. Daha sonra bol su ile durulayarak deodorant kullanabilirsiniz.
  • Yatmadan önce koltuk altınıza limon sürün ve sabah ıslak bezle silin. Deodorant kullanın.
  • Duş sonrası bebe yağını pamuk yardımıyla masaj şeklinde koltuk altınıza uygulayın. Yarım saat sonra deodorant kullanın.
  • Aşırı terlemeler herhangi bir sağlık sorunundan da kaynaklanıyor olabilir. Bu durumu da göz önünde bulundurarak herhangi bir uzmandan da yardım alabilirsiniz.

Yorumlar

YorumlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu