Sağlık

Göz altı kırışıklıklarına doğal çözümler

Göz altında oluşan kırışıklıklar yaşlı görünmenize neden olabilir. Kimi insanlar çok erken yaşta kırışıklıklarla karşı karşıya kalırken kimisi de çok daha ileri yaşlarda bu durum ile karşı karşıya kalmaktadır. Stresli bir yaşam, düzensiz ve kötü beslenme, yoğun şekilde güneş ışınlarına maruz kalma gibi durumlar bu kırışıklıkların erken yaşlarda oluşmasına neden olabilir…

Göz altı kırışıkları için doğal yöntemler

1) Salatalık Suyu: Göz altı torbaları ve kırışıklıkları için etkilidir. Salatalık dilimlerini gözlerinizin üzerine yerleştirip 15 dakika kadar beklemeniz tavsiye edilir. Bunu salatalık suyunu pamuk yardımıyla göz altlarınıza uygulayarak da gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamanın ardından gözlerinizi su ile durulamayı ihmal etmeyin.

Bunu da Okuyabilirsin...  30 Mart Dünya'daki Koronavirüs Raporu

2) Yumurta Tedavisi: Yumurtanın akını her gün göz altınıza uygulayabilirsiniz. Düzenli olarak bunu devam ettirmeniz halinde 1 hafta sonra kırışıklıklarda önemli oranda azalma olduğunu gözlemleyeceksiniz.

3) Bitkisel Yağlar: Badem yağı, hindistan cevizi yağı ve sızma zeytinyağı göz altlarında oluşan kırışıklıklar için kullanılabilmektedir. Doğal yağlardan herhangi birisini göz altına birkaç damla damlatın ve hafif mesaj yoluyla uygulayın.

4) Masaj: Kan dolaşımının yetersiz olması göz altı torbalarının ve kırışıklıklarının nedenlerinden bir tanesidir. Kan dolaşımını hızlandıracak masajlar ile kırışıklıklar ve torbaların azalmasını sağlayabilirsiniz.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak