Sağlık

Zayıflamak isteyenler için ideal tercih: Lahana suyu

Potasyum ve kalsiyumun yanı sıra K ve C vitaminlerini barındıran beyaz lahana, sağlıklı bir sebze olduğu kadar zayıflamak isteyenler için de ideal bir tercih. Peki, beyaz lahana ile nasıl zayıflanır? Kaç kilo verilebilir? Gelin birlikte inceleyelim…

Lahana suyu ile zayıflamak mümkün!

Lahana suyu zayıflamak isteyenler için oldukça iyi bir seçimdir. Lahana suyu sadece zayıflamanıza yardımcı olmuyor aynı zamanda zayıflığınızın kalıcı hale gelmesini de sağlıyor.

Bir yıl boyunca haftada bir kez lahana suyu içmeniz ve dengeli beslenmeniz halinde kilo vermeniz kolaylaşacaktır. Hızlı kilo vermeniz halinde lahana doku sağlığınızı korumakta ve metabolizmayı güçlü tutmaktadır.

Lahana diyeti nasıl yapılır?

Bunu da Okuyabilirsin...  Aft Yaraları ve Tedavi Yöntemleri

Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğinden önce 1 bardak lahana suyu içebilirsiniz. Sadece tek besin ile beslenmemeli ve bir diyet listesi de oluşturmalısınız. Ayrıca imkanınız ya da zamanınız kısıtlı da olsa bir yandan da spor yapmanız önerilir.

Lahana kürü ile kaç kilo verilir?

Kaynayan suya 5-6 adet beyaz lahana yaprağı koyun. Tencerenin ağzı kapalı 10 dakika kısık ateşte haşlayın. Aç ya da tok karnına sabah-akşam tüketiniz. 5 gün bu şekilde devam edin, 3 gün ara verin. Bunun tekrarlamaya devim edin. Kürün yapılmaya başlandığı 2. veya 3. gününde vücudunuzun terlediğini ve özellikle yüz kısmında yağlı olduğunu fark edeceksiniz. Bu yağ toksinlerin atıldığının işaretidir. Bu kürü uygularken daha sık duş alınmalıdır.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak