The title of the page
Kimdir?

Intercity’nin sahibi kimdir?

Türkiye genelinde araç kiralayan bir şirket olan Intercity’nin sahibi Ali Vurak Ak’tır. Ali Vurak Ak, Intercity şirketini 1991 yılında kurmuştur.

Üniversite öğrenciliği döneminde harçlığını çıkartabilmek adına 5 yıl süreyle iki farklı araç kiralama şirketinde satış elemanı, şöfor ve transfer elemanı olarak çalışmıştır. Daha sonra ise bölge müdürlüğüne terfi etmiştir. Henüz 21 yaşında bir şirket araç kiralama şirketi kurma kararı veren Ali Vural Ak yetersiz sermayeden ötürü 2 yıl sonra battı…

Batma sürecinin kendisi için büyük bir tecrübe olduğunu ifade eden Ali Vural Ak, yakınlarından aldığı araçlar ile bu işi sürdürdü. Turistlere ve yabancı iş adamlarına günü birlik araba kiralama ile sektördeki firmaların büyüyememesine göz önünde bulundurarak Ak, filo kiralama işine girdi. Büyük şirketleri filo kiralama işine ikna etti, 1993’te yabancı bir beyaz eşya firması ile anlaştı ve daha düşük maliyetlere araç kiralamaya başladı. Şirket 1995 1996, 1997 yıllarında her yıl için iki kat büyüdü.

Bunu da Okuyabilirsin...  Tolgay Arslan kimdir? Yaşı kaç aslen nereli?

Ali Vurak Ak, 2001’de yaşanan krizde dövizin artmasının kendilerini zor durumda bıraktığını ancak birçok şirketin batmasından ötürü rakipsiz kaldıklarını ifade ediyor. Ak, reklamlarla ayaklarda kaldıklarını ve bunun için tam 7,5 Milyon Dolar harcadıklarını söylüyor. 2001 krizi sonrası hızla büyümeyi sürdüren Intercity, günümüzde ülkemizde önemli bir konuma ulaşmıştır.

Yorumlar

YorumlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu