Kimdir?

Turan Atlamaz kimdir? Nerelidir?

Turan Atlamaz, 20 Haziran 1960 tarihinde Çorum’un Mecitözü ilçesine bağlı Elvan Çelebi köyünde doğmuştur…

İlkokulu doğduğu köyde okuyan Atlamaz, devlet parasız yatılı okulu sınavını başarıyla geçerek Hasanoğlan Atatürk İlköğretmen Okulu matematik bölümünden mezun oldu. Üniversite öğrenimine Gazi Üniversitesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu ikinci öğretiminde başlayan Turan Atlamaz, 1979 yılında işçi olarak çalışma hayatına atıldı. Daha sonra ise İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi.

5 yıllık Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği görevi sırasında çeşitli mesleki gazete ve dergilerde, Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Yönetmenliği görevlerinde bulundu.

Bitlis-Adilcevaz, Kütahya-Domaniç, Denizli-Çameli ve Muş-Varto’da kaymakamlık görevlerinde bulundu. Daha sonra ise Erzincan ve Amasya’da vali yardımcısı olarak görev aldı.

Bunu da Okuyabilirsin...  Sabahattin Ali Kimdir? Hayatı, Eserleri ve Edebi Kişiliği

Turan Atlamaz, 2003-2009 yıllarında memleketi Çorum’da belediye başkanlığı yaptı. 2009-2014 yıllarında ise Ankara Vali Yardımcısı olarak görev yaptı.

2014 yılından bu yana Samsun’un İlkadım İlçesi’nde kaymakamlık görevini sürdüren Turan Atlamaz, Eylül 2018’de Denizli Vali Yardımcılığı görevine atandı.

Evli olan Turan Atlamaz, 3 çocuk babasıdır.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak