The title of the page
Sağlık

Zeytin sütü nerede bulunur? Saça ve cilde yararları…

Zeytin sütü, taş değirmende ezilerek sıcak işlem görmeyen zeytinin ilk yağıdır. Zeytinin özüdür, filtresizdir. Peki, zeytin sütü nasıl kullanılır, saça ve cilde faydaları nelerdir? Zeytin sütü nerede bulunur?

Zeytin sütünün saça faydaları

Kırılmış, yıpranmış ve cansız saçlara doğal bakım yapar. Haftada bir kez 1 yemek kaşığı kadar zeytin sütünü saçınıza uygulayın. 2 saat bekleyin ve ardından da saçlarınızı yıkayın.

Zeytin sütünün cilde faydaları

Zeytin sütü cilde düzenli olarak uygulandığı takdirde cildi tazeler. Antioksidan özelliğiyle hücrelerin yenilenmesini sağlar. Gazlı bez yardımı ile yaralara da uygulanabilir. BU yöntemle yaralarınız iyileşecektir.

Zeytin sütü, bebeklerin sağlıklı bir cilde sahip olması için de kullanılmaktadır.

Sitemizin Uygulaması Google Play'de Zeytin sütü nerede bulunur? Saça ve cilde yararları... 1 – google play indir e1608493225897
Test ve Deneme Çözme Uygulamamız Google Play'de Zeytin sütü nerede bulunur? Saça ve cilde yararları... 1 – google play indir e1608493225897

Zeytin sütü nerede satılır?

Bunu da Okuyabilirsin...  Ejder meyvesi reçeli

En çok talep gören zeytin sütü Edremit Bölgesi’nde üretilmektedir. 100 kilogram zeytinden 1 kg zeytin sütü elde edilir. Bu sebeple ulaştığını her ürünün saf zeytin sütü olmama ihtimali söz konusudur. Bu konuda referans bulabilir, iyi bir araştırma yaptıktan sonra ürünü satın alabilirsiniz.


Yorumlar

YorumlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu