Genel Kültür

Dünyanın En Tehlikeli Tatil Bölgeleri

Birçok kişi tatili dinlenmek ve stres açmak için yapar. Ancak öyle adrenalin tutkunları var ki, tehlike ve heyecanın peşinden koşarlar. Peki, dünyanın en tehlikeli tatil bölgelerini duydunuz mu? İşte ölüm tehlikesinin yüksek olduğu 10 tatil bölgesi…

1- Ölüm Vadisi (ABD)

Death Valley dünyanın en sıcak bölgesidir. Bu çölde su olmadan 14 saat yaşanabileceği ifade edilmektedir. Bölgede şimdiye kadar kaydedilen en yüksek sıcaklık 56.7 derecedir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Madencilik Sonucu Ortaya Çıkan Çevre Sorunları

2- Danakil Çölü (Eritre)

Yeryüzü cehennemi olarak da nitelendirilen çölde çok sayıda volkan ve sıcak su kaynakları bulunur. Sıcaklık 50 derece civarındadır. Bölgede rehbersiz dolaşmak yasak.

3- Washington Dağı (ABD)

Dağın zirvesindeki rüzgar dünyanın en hızlı rüzgarına ev sahipliği yapar. Washington Dağı’nın zirvesinde şimdiye kadar kaydedilen en yüksek hız saatte 327 kilometre saattir. Rüzgarın hızının yanı sıra sürekli kar altında olan bölgede hava sıcaklığı da 40 derecenin altına kadar düşebiliyor.

4- Sinabung Volkanı (Endonezya)

Endonezya’nın Sumatra adasında yer alıdır. Buradaki aktif yanardağında zaman zaman patlamalar meydana gelmektedir.Çevresindeki bazı köylerin tamamı lav ve kül ile kaplanmıştır.

Dünyanın En Tehlikeli Tatil Bölgeleri 1 – Sinabung Volkanı

5- lha da Queimada Grande (Brezilya)

Diğer adıyla Yılan Adası. Dünyanın en tehlikeli yerlerinden bir tanesi olarak kabul görüyor. Bu adada dünyanın en zehirli yılan türleri yer almaktadır. Araştırmacılar metrekareye 5 adet yılan düştüğünü ifade eder. Brezilya hükümeti tarafından yasaklanan adaya her yıl çok sayıda turist gitmektedir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Petrol Nedir? Tarihi, Önemi ve Kimyasal Oluşumu

6- Madidi Ulusal Parkı (Bolivya)

Madidi Ulusal Parkı’nda dünyanın en tehlikeli ve agresif hayvanları bulunur. Bölgede yer alan bazı bitliler bile ölümcül olabiliyor. Bu bitkilerden bazılarıyla temas bile döküntü, kaşıntı ve baş dönmesine sebep olabiliyor.

7- Bikini Atoll (Marshall Adaları)

Deniz ve kumsal. İlk bakışta son derece güzel bir yer olan Bikini Atoll adası, birçok radyoaktif çoraklığa çeviren nükleer test programına ev sahipli yapmıştır. Bu sebepten ötürü insan sağlığı için son derece tehlikeli bir yerdir.

8- Erta Ale (Etiyopya)

Gezegenin en tehlikeli yanardağlarından bir tanesi olarak kabul edilir. Sürekli küçük depremlere neden olur, derin yarıklar meydana gelir. Zirvede iki lav gölü vardır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Beyzbol Nasıl Oynanır?

Dünyanın En Tehlikeli Tatil Bölgeleri 2 – erta ale

9- Elephant Kingdom (Tayland)

Turistler için bir timsah çiftliğine çevrilmiştir. Turistler burada derme çatma sallarla timsahları elleriyle beslemektedir.

10- Natron Gölü (Tanzanya)

Gölün üstünde yer alan tuz kabuğu çok tehlikelidir. Öyle ki bu göle temas eden her canlı yaşamını yitirmektedir.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak