Genel Kültür

Yeni Yıl İndirim Kampanyaları ve Hediye Seçimi

Her sene Aralık ayının son haftasına girilirken, yeni yıl indirim kampanyaları yaygınlaşmakta. Özellikle tanınmış markalar, yıl sonu gelir gider hesaplarına yani bilançolarına olumlu etki olacak şekilde satış rakamlarına ulaşmak istiyorlar. Yılbaşı indirimleri genellikle tekstil ve elektronik alanlarında talep görmekte. Yeni yıl veya yılbaşı indirimleri yanında 21 Aralık en uzun gece indirimleri de tüketicilere cazip geliyor. Yeni yılı karşılarken, sevdiklerine hediye vermek isteyenler için bu durum iyi bir fırsat. Ancak sadece fiyat hareketlerine bakarak hediye seçmek de çok doğru olmayabilir. Yılbaşı indirimlerinden ve en cazip kampanyalardan yararlanmak elbette ki iyi bir fırsat ama hediye seçimi konusunda bazı hususlara dikkat etmek gerekli. Bunlar, hediye bütçesi, hediye verilecek kişi olmak üzere iki duruma göre değişen hususlardır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Yel Değirmeni Nedir, Nasıl Çalışır?

Çocuklar için yeni yıl hediyeleri

Çocuklar için hediye seçiminde cinsiyet yanında yaş faktörünü de dikkate almak gerekli. 3 yaştan başlayarak 10 yaşa kadar her yaş için ayrı hediye seçimi en ideal olanı. Yani çocuğunuz 5 yaşındaysa, 4 yaşındaki bir çocuk için tasarlanmış bir hediye çok da uygun olmayabilir. Çocuklar için alınacak yılbaşı hediyelerinde bütçe de önemli. Aile bütçesini sarsmadan alınabilecek hediyeler arasında; cep saati,  oyun setleri, çanta, müzik kutusu, isimli bilezik ve kişiselleştirilebilir takılar tercih edilebilir. Yine 10 yaş civarındaki bir kız çocuğu için pelüş ayı, erkek çocuk için sevdiği takımın forması düşünülebilir. Üç yaş çocuğu için ksilofon, dört yaş çocuğu için de resimli hikaye kitabı düşünülebilir. Çocuklar için alınacak hediyelerde, çocuğun zevkleri, kişisel özellikleri mutlaka dikkate alınmalıdır.
Çocuklar için yeni yıl hediyeleri ksilofon

Çocuklar için yeni yıl hediyeleri forma

Bunu da Okuyabilirsin...  Yemlik Nedir, Yemlik Otunun Faydaları ve Zararları Nelerdir?

 Gençler için hediye seçimleri

Genç erkekler için hediye seçim alternatifi daha fazla. Giyim, aksesuar, elektronik araçlar, seyahat çekleri ve kitap gibi pek çok hediye düşünmek mümkündür. Spor gömlek, kazak, spor çanta, saat, satranç takımı, forma, tıraş makinesi ve usb ürünler ilk akla gelenlerdir.
Gençler için hediye seçimleri peluş ayı Yeni Yıl İndirim Kampanyaları ve Hediye Seçimi 1 – seyahat cantasi

Genç kızlar içinde aynı hediyeler, uygun renk ve desen tercihiyle geçerli olabilir. Gümüş – inci takılar, isim yazılı kupalar, kalp desenli yastıklar, işlemeli fotoğraf çerçeveleri ilk akla gelenler olmalıdır.

Eşler veya sevgililer için hediye seçimleri

Eşler veya sevgililer için hediye seçimleri Eşler veya sevgililer için hediye seçimleri

Eş ya da sevgiliye alınacak hediye kişiyi iyi tanımış olmakla ilgili olmalıdır. Kişiye özel olan bu hediye, alan kişiyi çok daha özel yapacak, kendine verilen değeri çabuk kavrayacaktır. Bununla birlikte kadınlar için takı, aksesuar öne çıkarken erkekler için de akıllı telefon standı, saat, seyahat çantası ve parfüm tercihi düşünülebilir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Haber Siteleri, Hangi Haber Scripti Daha İyi

Hediye seçimi ile ilgili güzel bir yazı:
Anneler Günü İçin En Özel, En Sürpriz Hediye Nedir?

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak