Kimdir?

Zeynep Kankonde Kimdir?

Adından sıkça söz ettiren ve usta oyunculuğuyla gönüllere taht kuran Zeynep Kankonde kimdir? Yıllar içerisinde pek çok projede yer alan oyuncu 1980 yılının mart ayında dünyaya geldi. 2001 yılında üniversiteyi bitirdi. Zeynep Kankonde boyu 1,57 m ve 54 kilo ağırlığındadır.

Zeynep Kankonde eşi

Christian Kankonde ile 2004’te dünya evine girdi. Çift 2015 yılında boşanma kararı aldı. Bu evlilikten Emma adında bir kızları oldu. Ünlü oyuncu bir dönem Müjdat Gezen Sanat Merkezinde öğretmenlik yaptı. Rol aldığı televizyon dizilerinin yanında sinema filmlerinde seslendirme yaptı. Aynı zamanda reklam çekimlerine de katıldı.

Bunu da Okuyabilirsin...  Şeyma Korkmaz Kimdir?

Zeynep Kankonde Nereli?

Usta oyuncu Zeynep Kankonde nereli sorusuna verilebilecek en doğru yanıt Eskişehirli olduğudur. Ünlü oyuncu bunun yanı sıra kendi memleketinde bulunan Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun oldu.

Zeynep Kankonde Yer Aldığı Projeler

Ünlü oyuncu pek çok dizi, film, reklam ve projede yer aldı. 2005 yılında Beşinci Boyut dizisi ile televizyon kariyerine başladı. 2007-2008 yılında o dönem geniş bir kitle tarafından hayranlıkla izlenen Tek Türkiye dizisinde Nevra Sayar’ı seslendirdi. 2009 yılında Kırık Kalpler dizisinde oynadı. 2010’da Güz Gülleri dizisinin Gülsüm karakterini canlandırdı. Yine 2010 yılında Şehrayin dizisinde Sibel Öztürk seslendirmesini yaptı.

2012 yılı ünlü oyuncu için oldukça hareketli bir yıl oldu. Bu dönemde İki yaka Bir İsmail Televizyon dizisinde Atiye karakteri ile ekranlarda boy gösterdi. Yine bu yılda Merhaba Hayat adlı projede yer aldı. Aynı zamanda Otel Transylvania filminde Türkçe seslendirme yaptı.

Bunu da Okuyabilirsin...  Thomas Edison Kimdir? Kısaca Hayatı ve Buluşları

2013 yılında Kayıp adlı dizide rol alırken 2014’te Ulan İstanbul dizisinde Şehriban karakteriyle karşımıza çıktı. 2015 yılında Senden Bana Kalan filminde Saliha rolünde görev aldı. Ünlü oyuncu son olarak Eylül ayında yayına girecek olan Kuzey Yıldızı İlk Aşk adlı dizide Pembe karakterini canlandıracak.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak