Kimdir?

Toygan Avanoğlu Kimdir?

Ekranlarda sıkça görmeye başladığımız Toygan Avanoğlu kimdir diye merak edenler oldukça çoğunlukta bulunmaktadır. Ünlü oyuncunun hayatı ve oynadığı diziler hakkında bilgiler vermeye çalışılacaktır.

Toygan Avanoğlu Aslen Nereli 

Toygan Avanoğlu 1979 yılı Eylül ayının 24’ünde İzmir’de doğmuştur. Oyuncu terazi burcundadır. Eğitimini de İzmir’de alan oyuncu Toygan Avanoğlu nereli sorularına İzmirli cevabı verilebilir. Oyuncu Toygan Avanoğlu boyu 1,89 iken kilosu 88’dir.

Toygan Avanoğlu Oyunculuk Kariyeri

Toygan Avanoğlu çocukluktan itibaren tiyatro mesleğine ilgi duymuştur ve bu konudaki çalışmalarda yer almıştır. Oyuncu kendini geliştirmek için Müjdat Gezen Sanat Merkezinde eğitim almış ve oyunculuğa başlamıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Uçak Yapan İlk Türk Havacı Vecihi Hürkuş Kimdir?

Oyunculuk kariyerine ilk sinema filmiyle başlayan oyuncu 2009 yapımı Kanalizasyon isimli filmde yer almıştır. Filmde Okan Bayülgen ve Serhat Özcan gibi oyuncular yer almıştır. Oyuncu daha sonra Kedi Özledi, Hayati Tehlike, Ayla, Deli Aşk ve Yol Arkadaşım gibi filmlerde yer almıştır.

Oyuncu son olarak sevilen eski Türk sineması filmlerinden Hababam Sınıfı serilerinin yeni versiyonu olan Hababam Sınıfı Yeniden isimli 2019 yılı yapımı filmde La Minör Bülent karakterine hayat vermiştir. Sevilen oyuncunun ilk televizyon dizisi çalışması Düşman Kardeşler isimli dizide İlker karakterini canlandırmakla olmuştur.

Düşman Kardeşler isimli dizide oyuncu Kaan Urgancıoğlu, Murat Eken ve Hande Subaşı gibi oyuncularla beraber oynamıştır. Ancak oyuncu kendisini Güzel Köylü ve Hanım Köylü gibi dizilerle duyurmuştur. Oyuncu son olarak 2018 yılında Yeni Gelin ve Meleklerin Aşkı gibi dizilerde yer almıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Bensu Uğur Kimdir?

Toygan Avanoğlu Yeni Dizisi

Ekranların aranılan yüzü olmaya aday olan oyuncu 2019 sezonunda da Kuzey Yıldızı isimli yeni dizide Aslıhan Güner ve İsmail Demirci ile birlikte rol alacaktır. Oyuncu Toygan Avanoğlu dizide Sefer karakterini canlandıracaktır.

 

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak