The title of the page
Seyahat

Ukraynalı Turistlerin Antalya Aşkı

Ukrayna ile yapılan anlaşma ile karşılıklı olarak pasaportsuz seyahat nedeniyle her iki ülke arasında karşılıklı olarak seyahat trafiğini artırmıştı. Geçtiğimiz yıl gazetelerde, Güney sahilleri Ukraynalı turistlerin Antalya aşkı şeklinde manşetler atılmıştı. Bu yıl da özellikle normalleşme sürecinin başlamsıyla birlikte bir hareketlilik sözkonusu. Ukrayna’lı turistler için Antalya yine cazibesini koruyor.  Antalya sahillerinin cıvıl cıvıl olduğu dönemlerdeki Ukraynalı turist yoğunluğunun devam edeceği düşünülüyor.

Türkiye ile Ukrayna arasında pasaportsuz seyahat edileceğinin açıklanmasından sonra turizmciler Ukrayna’daki tanıtım çalışmalarına hız vermiş ve bunun olumlu etkileri görülmeye başlanmıştı. Ancak dünyayı kasıp kavuran virüs salgını nedeniyle turizm sektörü bitme noktasına gelmişti. Ukraynalı turistlerin Antalya aşkı Corona salgının kontrol altına alınmasıyla birlikte yeniden canlandı… Antalya ve çevresine geçtiğimiz yıl gelen Ukraynalı turist sayısı, bir önceki yılın iki katı olmuştu. Ancak bu yıl bu sayının doğal olarak biraz düşmesi bekleniyor. Turizm mevsiminin henüz açıldığı Türkiye’de, ülkemize gelen tursit saysısı ile ilgili verilere göre pandeminin turizme etkisi netleşecek.

Bunu da Okuyabilirsin...  Yurt Dışına Bir Aylık Gezi Planı

Antalya sahilleri en çok Rus turistlerini ağırlıyor. Türkiye ile Rusya arasında kurulan sıcak ilişkiler en çok Antalya’daki tursitik tesisleri sevindiriyor.  Salgının tüm dünyada etkisinin geçmesi halinde Antalya’ya gelen Rust turist sayısında ve rezervasyonlarında önemli bir artış sağlanması bekleniyor. Herşeyin normale dönmesi halinde Antalya’ya  Ukrayna ve Rusya’dan turist akını yaşanacağı belirtiliyor.

Antalya Otelleri Rezervasyon
Booking.com

Antalya’ya Rus Turist Akını – Otel Rezervasyonlarında Son Durum

Test ve Deneme Çözme Uygulamamız Google Play'de Ukraynalı Turistlerin Antalya Aşkı 1 – google play indir e1608493225897

Sitemizin Uygulaması Google Play'de Ukraynalı Turistlerin Antalya Aşkı 1 – google play indir e1608493225897

Yorumlar

Yorumlar


İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu