Genel Kültür

LPG’li Araç Neden Çok Yakar?

LPG’li araç kullanıcılarının bu yakıt türünü tercih etmelerinde ki ana nedenler arasında aracın benzin ve dizel motor seçeneklerine göre daha az yakıyor olmasından kaynaklı olmasındandır. Ancak zaman içerisinde LPG sistemlerinde meydana gelen arızalar araçların beklenenden daha fazla yakıt tüketmelerine neden olduğundan dolayı kullanıcıların bu konuda şikayetleri bulunmaktadır. LPG’li aracım neden çok yakıyor sorusunun yanıtı: 

Eğer aracınız her zamankinden daha fazla bir LPG yakıt tüketimi sarf ediyorsa bu konuda yapmanız gereken LPG yetkili servisinize giderek burada aracınızın kontrolünü yaptırmak olacaktır.

Çok yakmasının nedenleri

Aracın çok fazla yakmasının nedenleri arasında ilk sırada motorun yağ yakmasına neden olan arıza gelmektedir. Aracınızın motoru eğer yağ yakıyorsa bu LPG’nin de çok fazla yakıt tüketimi sarf etmesine neden olacaktır.

Bunun dışında yeni değişen triger setinin sentesi de motorun çok fazla yakıt tüketimi sarf etmesine neden olmaktadır.

Bir diğer çok yakma nedeni olan detay ise subaplarda meydana gelen genişleme ve sıkışma olabilir. Söz konusu durum,  motorun LPG’de çok fazla yakıt tüketilmesine neden olmaktadır. Özellikle araçlarda yeni rektefite olmuş olan motorlarda çok sık görülmektedir. Bu durumdan kurtulmak için ustanızla iletişime geçerek bu konu hakkında yardım alabilirsiniz. Motorun ateşleme sisteminde gaz kaçağının olması da LPG’nin oldukça fazla yakmasına neden olacaktır.

Voltaj derecesinin düşük olması ve aldığınız yakıtın da kötü olması LPG’de çok faza tüketim oluşmasına neden olabilmektedir. Bu belirttiğimiz sorunlardan herhangi bir tanesinin meydana gelmesi durumunda bile aracınızın her zamankinden daha fazla tüketim ortaya koyması mümkün olmaktadır. İşte bu durum karşısında yapmanız gereken en yakın LPG servisine giderek burada arızalar hakkında tespit yaptırmanız yeterli olacaktır.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak