Sosyal Medyanın Markaya Etkileri Nelerdir? | Onlinezeka
Genel Kültür

Sosyal Medyanın Markaya Etkileri Nelerdir?

Sosyal Medyayı iyi kullanmanın marka değerine olumlu etkileri tartışılmaz. Aynı şekilde, marka değeri artırmaya yönelik diğer çalışmalardan ekonomik olması ve daha hızlı sonuçlar vermesi açısından avantajlıdır.

Sosyal medyada var olmak ve etkili bir çalışma yürütmek için başlangıçta firmalara yönelik 4-5 Sosyal Medya platformu yeterli olabilir. Günümüzün başlı başına birer küresel firmaları haline gelen Facebook, Twitter, Youtube ve Instegram ve şirketler için sunduğu olanaklar açısından diğerlerinden biraz daha geri kalan LinkedIn hem kurumsal hem de kişisel girişimler açısından büyük önem arz etmektedir.

Sosyal Medya Çalışması ekip İşi Olmalıdır

Sosyal Medya Çalışması ekip İşi Olmalıdır

Bu platformların sunulduğu olanakları sonuna kadar ve iyi değerlendiren şirketlerin marka değerlerinde belirgin yükselişler gözleniyor. Sosyal medya sadece marka değerini artırmakla kalmıyor. Yeni girişimciler için de yeni kapılar açabiliyor. Dünyadaki tüm internet kullanıcılarına hitap etmenin teorik olarak mümkün olması bir yana bu parsanın milyonda birine bile ulaşmak şans ve servet anlamı taşıyabiliyor.

Bunu da Okuyabilirsin...  Boğa Piyasası Nedir?  Boğa Piyasası Özellikleri Nelerdir?

Hemen belirtelim ki Sosyal Medya ile doğrudan başarılı olmak için firmanın gerçek anlamıyla kaliteli, marka değeri taşıyor olması şart. Sosyal medyanın markaya etkileri bağlamında somut, izlenebilir ölçekte değerlendirilmesi gerekir. Keza son derece kaliteli üretimlere sahip kurumların yetersiz Sosyal medya deneyimleri nedeniyle hak ettikleri prestiji yakalayamadıkları bir gerçek. Kısacası ürünün kaliteli olması, sosyal medyadaki başarısı açısından ne yazık ki belirleyici değil. Bunun için doğru bir sosyal medya organizasyonu gerekli. Bu konuyla ilgili bütçe ayırmak, yatırım yapmak ve hizmet ve ürün satın almak gerekebilir.

Twitter hesabı dinamik olarak kullanılmalı, kurumsal veya kişisel isim yoksa en benzeri alınmalı hatta uygun bir ekle kullanılmalıdır. Cep telefonu yoksa Dünya Cep telefonu, cep telefonu İstanbul cep telefonu tr şeklinde arayışlar mümkün olabilir. Bazen yaptığınız işi ve kurumsal adınızı en iyi temsil eden kullanıcı adlarını satın almak da iyi fikir olabilir. Burada önemli olan bu kullanıcı adlarının sosyal medya üzerinde, itibarınıza zarar verici paylaşımlarda bulunmamış olmasıdır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Endüstri Mühendisliği Nedir?

Sosyal medyada size en uygun kullanıcı adını almış olsanız da, iyi bir bütçe hazırlayıp, yetkin bir kadroyla çalışsanız da başarı için zaman, sabır ve çalışmaya ihtiyaç vardır.

Kaynak: Sosyal Medyanın Markaya Etkileri Nelerdir?
Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak