The title of the page
Bilim

Orgon Enerjisi Nedir?

Avusturyalı ünlü psikiyatrist Wilhelm Reich tarafından ileri sürülen Orgon enerjisi, varsayımlara dayanan evrensel hayat gücüdür.

Freud’un 1925 yılında terkederek bunun yalnızca bir fiziksel enerji olduğunu söylediği libido kavramı, Wilhelm Reich tarafından biraz daha geliştirilmiştir. Reich, ilkel kozmik enerjiyi keşfettiğini ileri sürerek buna “orgon”, bu konudaki araştırmalara ise “orgonomi” adını verdi.

Orgon akümülatörleri

1940 yılında orgon akümülatörleri adını verdiği, atmosferdeki orgon enerjisini toplamaya ve depolamaya yarayan kutuları üretti. Bu kutulardan bazıları laboratuvar hayvanları içindi. Bazıları ise bir insanın sığabileceği kadar genişti. Bunlar çeşitli metal (ferrous) katmanlardan ve yüksek bağıl yalıtkanlık sabitli organik yalıtkanlardan oluşuyordu. Görünümü, büyük ve boş bir kondansatör gibiydi. Orgone enerjisinin, doğadaki maddelerin organizasyonu ve yoğunlaşmasından, negatif-entropik gücüyle sorumlu olduğu düşüncesi bu kutu ile yapılan deneylerin dayanağıydı. Bu kutular, kısa süre sonra basında şiddetli dedikodulara neden oldu: bu kutuların, kontrol edilemez sertleşmeye neden olan “seks kutuları” olduğu şeklinde haberler yapıldı.

İlginizi Çekebilir.  Uzaya İlk Gönderilen Hayvanlar

Reich’in teorisine göre, hastalıkların birincil nedeni orgon enerjisinin azalması veya beden içinde hapsedilmesiydi. Çeşitli hastalıklara sahip çok sayıda hasta üzerinde orgon akümülatörü ile klinik deneyler yaptı. Hasta, akümülatörün içine oturur ve vücudunun “yoğunlaştırılmış orgon enerjisi”ni emmesi sağlanırdı. Vücudun bazı parçalarına uygulanması için daha küçük taşınabilir akümülatörler üretti. Bu akümülatörlerin gözlenen etkileri, bağışıklık sistemini güçlendirmesi, bazı tür tümörleri yok etmesi olmasına rağmen Reich, bunu böyle bir sağaltım yöntemi olarak ortaya koymaktan kaçındı. Akümülatör, ayrıca kanserli fareler ve yetiştirilen bitkiler üzerinde de denendi ve elde edilen olumlu sonuçlar plasebo etkisine dayandırılamayacağı konusunda Reich’i ikna etti. Yapılan deneyler Psikanaliz Birliği tarafından şarlatanlık olarak değerlendirildi ancak Reich, fiziksel ve akıl hastalıklarında bir Büyük Birleşik Teori (Grand Unification Theory) geliştirdiğine inanıyordu

Wilhelm Reich öldükten sonra, öğrencisi Charles Kelly tarafından hazırlanan son şekline göre: Orgon, evrenin anti-entropi(bozunum karşıtı) prensibidir. Franz Anton Mesmer’in hayvansal çekimiyle karşılaştırılabilecek, tüm doğaya dair bir fikirdir. Carl Reichenbach’ın odik güç ve Henri Bergson’un élan vital düşüncesi de içerik olmasa da, oluşum açısından benzerdir. Orgon, kütlesiz sürekli bir varlık; maddeden ziyade yaşayan enerji olarak düşünülmüştür. En küçük mikroskobik biyomlardan, organizmalara, bulutlara ve galaksilere kadar uyarlanabilir. Orgon enerji akümülatörü ise belli maddelerle kaplanmış bir odacıktır. Orgon varsayımına göre bireyin enerjisi maddesel katmanlardan(akümülatörden) dışarı çıkmayıp kişinin kendisine yönelecektir. Böylelikle orgon enerjisinden faydalanılacaktır.

İlginizi Çekebilir.  Elektroliz Nedir?

Vücuttaki Orgon Enerjisi

Reich tarafından yapılan biyon deneyleri ve araştırmalarda, sabit ve lekeli olmadığında kırmızı kan hücrelerinin de sudaki çim gibi biyonlara dağıldığını gözlemledi. Ek olarak, kırmızı kan hücreleri canlı olarak bakıldığında, etraflarında bir enerji alanı görülür ve Reich vücuttaki oksijenin yanı sıra orgon enerjisinin taşıyıcısı olduklarını hissetti. Ayrıca, insanlar hastalandığında, kan hücrelerinin etrafındaki enerji alanının daha küçük olduğunu ve vücutta toksik bir durum gösteren, daha hızlı ya da biyonlara daha hızlı parçalandıklarını gözlemledi. (“T” “tod” anlamına gelir; Almanca ölüm kelimesidir.) Çok miktarda T-basil üretimi devam ederse, sırayla sadece bir sonuç değil, aynı zamanda hastalık sürecini de hızlandırmaktadır.

Sitemizin Uygulaması Google Play'de Orgon Enerjisi Nedir? 1 – google play indir e1608493225897
Test ve Deneme Çözme Uygulamamız Google Play'de Orgon Enerjisi Nedir? 1 – google play indir e1608493225897

İnsan vücudu genellikle “aura” olarak adlandırılan bir enerji alanı üretir. Normalde, sindirim yoluyla biyonlara parçalanan yiyecekleri yiyerek kullanılmış orgon enerjisini değiştiririz; ayrıca, orgon enerjisini doğrudan atmosferden akciğerlere ve kana çeken nefes; ve cilt, özellikle Reich’in atmosferdeki en büyük orgon enerji radyasyon kaynağı olduğunu düşündüğü güneş ışığına maruz kaldığında orgon enerjisini emer. Bu kaynaklar, biyolojik çekirdekteki enerjiye ve tüm vücutta gerilim yük boşalma-rahatlama metabolizmasına yakıt ikmali yapar. Sağlıklı bir bireyde bu işlevler engellenmez.


İlginizi Çekebilir.  Dünya'nın ''Mini Ay''ı Keşfedildi

Detaylı Bilgi
https://rationalwiki.org/wiki/Orgone_energy

Yorumlar

YorumlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu