Yakıt fiyatlarının her geçen gün arttığı ülkemizde LPG’ye olan talebin arttığını görüyoruz.  LPG’li araç sahiplerinin giderek artması ile birlikte bir çok yeni sorun ortaya çıkmaktadır.  LPG sigortası kaç amper olmalıdır? Sorusunun yanıtını vermek için bazı ayrıntılara değinmekte fayda var.

LPG’li araçlarda sigorta kaç amper olmalıdır?

Bu durum araçtan araca farklılık göstermekle birlikte LPG’li araçlarda  7 amperin altında olmaması önerilmektedir. 7 ile 10 arasında değişen amperin araca uygun bir şekilde takılmasını sağlamak için servis desteği almak yerinde olur. LPG’li araç ustalarından bu konuda yardım almak başka bir çözüm önerimiz…  Sıfır alınan LPG’li araçlar yanında değişik modellerde ve ebatlar olarak LPG takılmış  araçların bulunması ustalığın önemini artırmaktadır. LPG’li araca en uygun sistemi taktırmak için iyi bir araştırma yapmanız ve bu konuda servis desteği almanız gerekebilir..

Amper derecesi neden önemlidir?

LPG’nin aracınız ile uyumlu bir şekilde çalışmasına yarayan LPG sigortasının amperinin uygun bir şekilde takılmaması aracınızda ciddi hasarlar meydana gelmesine neden olabilir. Bu nedenle belki kızacaksınız ama bu  alanda uzman bir ustadan yardım almanın önemine bir kez daha vurgu yapacağız. Aksi durumda LPG amperinin düşük olması gibi olumsuz bir durumun doğuracağı arızalar ortaya çıkacaktır. LPG li araçlardaki problemlerin önemli bir kısmı LPG amperinin düşük olmasından kaynaklanmaktadır.  LPG Sigortası 

Amperin 10 amperden yüksek olması yani yüksek akım durumu da önemli sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Aracın LPG valinde ve ECU ayarlarında arıza ortaya çıkabilir. LPG Sigortası Kaç Amper Olmalıdır?


Bu Yazı Ne Kadar Faydalı Oldu?
Bu Yazı Faydalı İse Puanlayabilirsiniz!
[Toplam: Ortalama: ]
İlginizi Çekebilir.  Belediye Kurmak İçin Gereken Nüfus

Yorumlar

Yorumlar