Kimdir?

Mehmet Fatih Çıtlak Kimdir?

Son dönemlerde akademik kariyeri ve kitapları ile büyük bir popülerlik kazanan Mehmet Fatih Çıtlak kimdir?

Mehmet Fatih Çıtlak Kimdir? Eşi Kim

Mehmet Fatih Çıtlak, 1967 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Mehmet Fatih Çıtlak boyu 1,75 cm, kilosu 90 kg dır. Mehmet Fatih Çıtlak nereli diye baktığımızda aslen de İstanbullu olduğu bilinmektedir. Küçüklüğü ve eğitim hayatı İstanbul’da geçmiştir. Annesi Mukaddes Çıtlak’tır.

Mukaddes Çıtlak o dönemlerde İstanbul’da bulunan Fatih Kız Kuran kursunda müdür olarak görevli idi. Mehmet Fatih Çıtlak da dini ve din bilimlerini çocukluk dönemlerinden beri çok sevmiştir. Bu yönüyle kendisini bu zamana kadar yetiştirmeyi başarmıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Aynur Aydın kimdir? Sevgilisi var mı? Yaşı...

Mehmet Fatih Çıtlak lise hayatını ise İstanbul’da bulunan Fatih İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır. Buradan başarı ile mezun olduktan sonra üniversite hayatında da din bilimleri üzerine yoğunlaşmaya devam etmiştir.

Mehmet Fatih Çıtlak üniversite hayatına İstanbul’da Marmara Üniversitesi’nde başlamıştır. Marmara Üniversitesinde Türkoloji Bölümde yer alan Arapça ve İslami İlimler dalını başarı ile tamamladıktan sonra çok sayıda İslami bilimlere dair toplantılar ve programlar yapmıştır.

Mehmet Fatih Çıtlak’ın Kariyeri

Mehmet Fatih Çıtlak İslami bilimler alanındaki kariyerini günümüzde de başarılı bir şekilde devam ettirmektedir. Mehmet Fatih Çıtlak eşi ile de son derece iyi anlaşmakta olduğu bilinmekte. Mehmet Fatih Çıtak’ın dört çocuğu bulunmaktadır. Bunun yanı sıra cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın eşi Reyyan Uzuner’in de dayısı olmaktadır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Müge Boz Kimdir?

Üniversite hayatından sonra İstanbul’da tarihi Türk müziği topluluğunda misafir sanatçı olarak bulunmuştur. İstanbul Bilim Sanat Eğitim ve Kültür Derneği kurucularındandır. Bunların yanı sıra çok sayıda dergiye makale vermiş ve çok sayıda konferansta yer almıştır.

Mehmet Fatih Çıtlak Televizyon Programları

Mehmet Fatih Çıtlak yaptığı Ramazan programları ile isminden sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Şu sıralar Kanal D’de yayınlanmakta olan Sahur Vakti programında bütün ramazan ayı boyunca program yapmaktadır. Daha önce de Kanal D’de de Huzur Vakti programını sunmaktaydı.

Bundan önce ise TRT’de Gece Kahvesi isminde ramazan programı gerçekleştirmiştir. TRT ve Kanal D dışında ATV’de de üç yıl boyunca sahur programı yapmıştır. Yaptığı ramazan programları oldukça sevilmekte ve birçok kişi tarafından da takip edilmektedir.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak