The title of the page
Kimdir?

Eray Cömert kimdir? Aslen nereli?

Eray Ervin Cömert. 4 Şubat 1998 yılı, İsviçre / Rheinfelden doğumlu Türk asıllı İsviçreli futbolcu. Eray Cömert’in aslen Tunceli-Dersimli olduğu ifade edilmektedir. Eray Cömert, futbol kariyerine İsviçre’nin Basel takımında başlamıştır.

1998 yılının Şubat ayında İsviçre’nin Rheinfelden şehrinde dünyaya gelmiştir. Futbol kariyerine İsviçre’nin köklü kulüplerinden Basel takımı alt yapısında başlamıştır.Eray Cömert kimdir? Aslen nereli? 1 – eray cömert

2016 sezonunda Basel A Takımı ile profesyonel sözleşme imzalamıştır. Ardından 2017 sezonunda FC Lugano takımında bir sezon kiralık olarak forma giymiştir. Ardından bir sezon da FC Sion takımı formasını kiralık olarak giyen Eray Cömert 2018 tarihinde tekrar Basel A Takım kadrosuna dahil olmuştur. Günümüzde Basel takımında forma giymeye devam etmektedir. Günümüzde İngiltere ekiplerinden ısrarla Arsenal takımının transfer etmek istediği genç yetenekler arasında yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir.  Johannes Kepler Kimdir? Johannes Kepler Hakkında Her Şey

Ön Libero mevkiinde top koşturmaktadır. Hava topları ve birebirde başarılı adama adama oyunu ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Ancak zaman zaman uzaktan attığı şutlar ve goller ile de takımına büyük katkılar sağlamaktadır.

Milli takım kariyeri;

İsviçre U21 (9 maç 3 gol)
İsviçre U19 (7 maç)
İsviçre U18 (5 maç)
İsviçre U17 (7 maç)
İsviçre U16 (4 maç)
İsviçre U15 (1 maç)

Sitemizin Uygulaması Google Play'de Eray Cömert kimdir? Aslen nereli? 2 – google play indir e1608493225897
Test ve Deneme Çözme Uygulamamız Google Play'de Eray Cömert kimdir? Aslen nereli? 2 – google play indir e1608493225897

Günümüzde İsviçre A Milli takım kadrosuna davet edildiği ancak genç futbolcunun Türkiye A Milli takımını tercih ettiği açıklanmıştır. Güncel piyasa değeri 2 Milyon Euro’dur.

Yorumlar

Yorumlar
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu