The title of the page
Seyahat

Cunda Adası Tatili ve Gezi Önerileri

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde yer alan ve Marmara bölgesinde yaşayan herkesin gitmeyi çok sevdiği bir yer olan Cunda yaz kış fark etmeden ziyaretçi kabul ediyor. Özellikle deniz kenarında sakin bir yaşantısı olan bu ufak adanın sakin yaşantısı İzmir’den ve İstanbul’dan birkaç günlük kaçış planı yapanlar için ideal diyebiliriz. Körfez’in başladığı yerde ve Körfez’e arkası biraz dönük bu ufak belde de yer alan restoranlar ve oteller size günü birlik gelmek için bile bahane sunmakta. Çeşit çeşit balık ve mezenin servis edildiği restoranları yaz kış dolu iken, yazın tatilcilerin de burayı doldurmasıyla sahil adeta canlanıyor. Konumu itibariyle de diğer tatil noktalarına yakınlığı olan Ayvalık’ta vakit geçirmenizi şiddetle tavsiye etmekteyiz. Cunda Adası tatili ve Cunda adası gezi önerileri için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Bunu da Okuyabilirsin...  İstanbul’un Nefesi Polonezköy

Cunda Adası Gezi Önerileri

Cunda Adası Gezi Önerileri

Ayvalık’tan Cunda’ya geçtikten sonra havanın bile değiştiğini fark edeceksiniz. O yüzden burada güzel birkaç gün geçirmenin fırsatını kollayın. Bu güzel merkezde denize nazır sakin bir otelde kahve içip bir şeyler okumak ya da düşünmek zihninizin açıldığını hissetmenize yarayacak. İçerisindeki ara sokaklarda bir sürü farklı restoran ve kafe & bar yer alan bu merkezde Rum esintilerini de bulabilirsiniz. Ayvalık Cunda otel ve restoran fiyatları olarak bütçeyi biraz zorluyor olsa da Cunda bir kez olsun uğranması gereken yerlerden. Farklı alternatif olarak Ayvalık’ta yer alan otellerde konaklayıp Cunda’ya gezmeye gelmenizde mümkün. Fakat restoranları ve sundukları ortam olarak aldıkları ücreti hak ediyorlar diyebiliriz.

Cunda Adası’na Yakın Tatil Merkezleri

Cunda Ayvalık’a yakınlığı ile gezmesi en kolay bir noktada diyebiliriz. Sarımsaklı ve Akçay sahiline de ister belediye araçları ister özel araçla hızlı şekilde gidebiliyorsunuz. Sarımsaklı biraz daha sakinlik arayanlar için ideal. Ayrıca buraya geldiğinizde gün içerisinde Şeytan Sofrası’nı da ziyaret etmenizi öneriyoruz. Şeytan Sofrası, biraz tepede bir konumda olmakla beraber ister yeni gün doğumunda isterse gün batımında size eşsiz manzara sunmakta. Ayrıca Şeytan Sofrası’nda yer alan efsaneye göre, orada şeytanın ayak izi bulunmakta ve burayı ziyaret edenler bu derin izde bozuk para atarak dilek tutmaktalar.

Bunu da Okuyabilirsin...  Pisa Kulesi Nerede, Nasıl ve Niçin Yapılmıştır?

Bir başka konum olan Akçay daha hareketli bir gün geçirmek isteyenler için önerebileceğimiz yerlerden. Akçay sahil yazın yerli turist tarafından çokça kez ziyaret edilmekte. Yine Akçay kordon akşam vakti serinlikte gezmek isteyenlerin sevdiği bir konum. Burada tatil hediyelik, kıyafet, dondurma & waffle sunan çeşit çeşit dükkan yer alıyor ve fiyatları da uygun diyebiliriz. Akçay kordonun ilerisinde birkaç balık restoranı ve gece kulübü de mevcut. İsterseniz burada da vakit geçirebilirsiniz.

Bölgede bulunan ve gidilmesini önerdiğimiz bir yer olan Kaz Dağları yine Cunda’ya yakın diyebileceğimiz bir konumda. Burada yer alan otellerde geçireceğiniz birkaç gün size çok iyi gelecek emin olabilirsiniz. Bölgede yer alan ağaçların yaydığı oksijen bolluğu Dünya nezdinde meşhur olmuş durumda. Kaz Dağları’na giderken Edremit’ten sonra Hasan Boğuldu olarak anılan mesire alanını ziyaret etmenizi de önermekteyiz. Hasan Boğuldu Şelalesi hüzünlü bir hikâyeye sahip olmakla beraber soğuk suları ile bulunduğu mesire alanını ziyaret edenlere serinleme fırsatı sunuyor.

Sitemizin Uygulaması Google Play'de Cunda Adası Tatili ve Gezi Önerileri 1 – google play indir e1608493225897
Test ve Deneme Çözme Uygulamamız Google Play'de Cunda Adası Tatili ve Gezi Önerileri 1 – google play indir e1608493225897

Cunda Adası Neden Güzeldir?


İlgili Makaleler

Yorumlar

YorumlarBir Yorum

  1. Muhteşem bir yerdir. Türkiye’de yaşayıp da Cunda’ya gidemeyenlere yazık derim. Fakat imkan meselesi işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu