Ülkemizden vizesiz gidebileceğiniz uçuş mesafesi yakın 8 ülkeyi sizler için listeliyoruz. Hem zamandan kazanacaksınız, hem de vize derdinden kurtulmuş olacaksınız.

SIRBİSTAN

Sırbistan’da en çok ziyaret edilen yer ise başkent Belgrad. Uçak ile yaklaşık 2 saat süren Sırbistan tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle son zamanların en çok tercih edilen rotalarından.

KARADAĞ

Balkanlar’ın favori duraklarından biri. Müthiş manzaralarıyla, lezzetli pizzalarıyla ülkemize yaklaşık 2 saat mesafe olması sebebiyle uğrak ülkelerden birisi.

BOSNA HERSEK
ikonik Stari Most (Eski Köprü)


Türk ziyaretçilerini sevgiyle karşılayan, Balkanlar’ ın en muazzam ülkelerinden biri Bosna Hersek. Osmanlı’ya dair birçok tarihi yapıyı barındıran Bosna Hersek Türklerin en uğrak noktası. Uçak ile yaklaşık 1.30 saat mesafede.

MAKEDONYA

Başkenti Üsküp’ tür. Diğer ziyareti çok olan şehri Ohrid zengin doğasıyla ziyaretçilerini karşılıyor. Uçak ile yaklaşık 1.40 saat mesafede.

İlginizi Çekebilir.  Sağlık Turizmi Nedir? Sağlık Turizminin Çeşitleri 

ARNAVUTLUK

Arnavutluk ülkemize 2 saat mesafede. Osmanlı, Roma ve Yunan tarihlerini içermektedir.

KOSOVA

Uçsuz bucaksız dağlar ve ormanlarla kaplı küçük bir ülke Kosova. Uçak ile ülkemize 1.30 saat mesafede.

UKRAYNA

Kiev başkenti en çok ziyaret edilen şehirlerinden. Ülkemize yaklaşık 2 saat mesafede.

GÜRCİSTAN

Vizesiz seyahat edilen en işlek ülkelerden biri Gürcistan. İstanbul’dan uçak ile 1.50 saat olan Gürcistan’a, Artvin’den araba ile geçilmektedir.

Bu Yazı Ne Kadar Faydalı Oldu?
Bu Yazı Faydalı İse Puanlayabilirsiniz!
[Toplam: Ortalama: ]

Yorumlar

Yorumlar