Kimdir?

Miray Akay

Son olarak Fox TV ekranlarında yayınlanan Bizim Hikaye isimli dizide izlediğimiz Miray Akay kimdir? Genç oyuncu hakkındaki bilgiler şunlardır; Miray Akay Ukrayna’da doğmuş olan genç oyuncumuzdur. Genç oyuncu Ukrayna’da doğmuş olsa da ilkokul ve ortaokul eğitimini İstanbul’da almıştır. Oyuncu daha sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nin tiyatro bölümünden mezun olmuştur.

Miray Akay Kimdir?

Zümrüdüanka isimli diziyle ekranlara dönmeye hazırlanan Miray Akay’ın babası Türk annesi ise Ukraynalıdır. Bu sebeple oyuncunun asıl adının MyroslavaKostyeva Akay olduğu bilinmektedir. Oyuncunun kendisinden 7 yaş büyük ablası ve kendisinden iki yaş küçük de bir erkek kardeşi vardır. Çocukluğundan beri oyunculuğa ilgisi olan genç oyuncunun ilk oyunculuk deneyimi 3 yaşındayken reklam filmleriyle başlamıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Burcu Biricik Kimdir?

Miray Akay Kaç Yaşında?

Ukraynalı oyuncu Miray Akay kaç yaşında merak edilmektedir. Ukrayna’da 17 Temmuz 2000 yılında doğan Miray Akay 19 yaşındadır. Yengeç burcu olan genç oyuncu 1,65 cm boyunda ve 52 kilodur. Genç oyuncu tv dizilerinde de rol almıştır. İlk oynadığı dizisi Bitmeyen Şarkı isimli dizi olan genç oyuncu sonrasında da önemli dizilerde yer almıştır.

Bu diziler arasında Türk Malı, Bitmeyen Şarkı, 20 Dakika, Benim Adım Gültepe, Dayan Yüreğim ve Bizim Hikaye isimli diziler bulunmaktadır. Miray Akay son olarak Fox ekranlarında yayınlanan Bizim Hikaye isimli dizide Zeynep karakterini canlandırmıştır. Oyuncu bu dizide Hazal Kaya ve Burak Deniz isimli oyuncularla çalışmıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Aslıhan Güner Kimdir?

Oyuncu önümüzdeki gönlerde de Fox TV ekranlarında yayınlanacak Zümrüdüanka isimli dizide Meliha karakterine hayat verecektir. Oyuncu bu dizide Alp Navruzve Ceren Yılmaz isimli oyuncularla birlikte rol alacaktır.

Miray Akay Sevgilisi

Yetenekli oyuncu Miray Akay sevgilisi Atilla Doğukan Türkyılmaz’la yollarını ayırmıştır. Sevgili oldukları dönemde nişanlanma haberleri ile gündeme gelen ki genç oyuncunun erken yaşta nişanlanma haberleri pek çok kişinin tepkine yol açmıştır. Ancak nişan haberinden kısa süre sonra çiftin ayrıldığı haberi duyulmuştur. Çift yaptıkları açıklamada yapamadıklarını ancak birbirlerini sevdiklerini dile getirmişlerdir.

Miray Akay Annesi

Başarılı oyunculuğu ile dikkat çeken Miray Akay annesi merak edilmektedir. Miray Akay’ın annesi Ukraynalıdır. Genç oyuncu dizilerdeki başarılı performansının yanı sıra sinemada da başarılı performanslar göstermiştir. Kelebeğin Rüyası, Balık, Eve Dönüş Sarıkamış 1915 isimli filmlerde rol almıştır. Eve Dönüş Sarıkamış 1915 filmindeki başarısından dolayı 2014 Frankfurt Türk Film Festivalinde ödül almıştır.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak