Genel Kültür

Tanıtım Filmi Nedir? Kısa ve Etkili Tanıtım Videoları Hazırlamak

Tanıtım filmi nedir, çeşitleri nelerdir ve başarılı bir tanıtım filmi için kısa ipuçlarından söz etmeden önce Slogan Nedir? Başarılı Slogan Bulma Teknikleri Nelerdir? başlıklı yazımıza gösterdiğiniz ilgi için teşekkür etmek istiyoruz. Günümüz ekonomik yaşamında kişisel girişimden kurumsal organizasyonlara kadar, her sektörün ticari başarısında iyi bir reklam ve tanıtım ekibinin önemli payı vardır. Klasik tanıtım anlayışında önemli yeri olan metin temelli yaklaşımla beraber yeni nesil senaryolarda görsel efektler giderek daha fazla öne çıkmaktadır. Statik resimlerin, afişlerin kısa sloganlarla desteklendiği tanıtım ve reklam faaliyetleri halen geçerli olmakla birlikte çarpıcı, şaşırtıcı, dinamik ve görsel kalitesi yüksek etkinliklerin hazırlanması başarı için şarttır.

Ekonomik fiyatlarla kaliteli tanıtım videosu tasarımları, youtube intro ve outro tasarımları, beyaz tahta yani whiteboard animasyonları, animasyon videoları, özel günlere ait tebrik videoları,oyunculu tanıtım videoları SadeceOn’da ürün tanıtım videosu hazırlama hizmetleri sayfasında sizleri bekliyor.Bu konularda video ihtiyacınız varsa uygun fiyatlara yaptırabilir ya da video yapımı konusunda yetenekliyseniz hemen yetenek oluşturarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Özgün ve cebinize uygun fiyatlarla video yaptırmak için SadeceOn’a giderek güvenli bir şekilde bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Bunu da Okuyabilirsin...  Sosyal Medya Nedir, Sosyal Medya Uzmanlığı Nedir?

Tanıtım filmi nedir? Tanıtım filmi çeşitleri nelerdir?

Bir firma, dernek, vakıf ya da herhangi bir kurumun kendisini, sunduğu hizmetleri veya tek bir ürününü,çabasını,projesini bunlarla ilgili kampanyalarını genellikle hedef kitleye odaklı hazırlamış olduğu  reklam-tanıtım faaliyetidir. Büyük veya küçük, eski veya yeni kurulmuş olsun, tüm firmalar zaman zaman tanıtım filmlerine ihtiyaç duymaktadır. Tanıtım filmleri, kişisel ya da kurumsal yapının  pazarlama profiline uygun şekilde organize edilerek hazırlanmaktadır. Amaçlarına, hazırlanış biçimlerine, teknik olanaklara, çekim ekipmanının türlerine ve hazırlayanların ticari kapasitelerine göre çeşitleri vardır. Kurumsal tanıtım filmi, web sitesi tanıtım filmi, ürün tanıtım filmi, etkinlik tanıtım filmi, firma tanıtımı ve İnfografik Tanıtım Film en bilinen çeşitleridir.

Burada sözünü ettiğimiz şey tam da tanıtım videosu hazırlamaktır.

Bir tanıtımın sunum aşamasında hedef kitlenin  dikkatini en iyi şekilde çekmesi için vaatlerinizi ve tekliflerinizi açıklayan bir Tanıtım Videosu söz konusu olmaktadır. Hemen belirtelim ki ilk kez tanıtım videosu hazırlayacak olanların ilk işlerinde epeyce amatör bir ürün ortaya çıkarmış olmaları çok normal karşılanmalıdır.  Usta işi tanıtım filmleri hazırlamanın bir ekip işi olduğunu da unutmamak gerekir. Bir senaryo ekibi, bir çekim ekibi ve bir montaj ekibi, iletişim, hakla ilişkiler ve sosyal medya ilk akla gelenlerdir.  Elbette ki bu ekip projenin büyüklüğüne ve bütçesine göre daha da geniş tutulabilir.
tanitim videosu hazırlamak

Bunu da Okuyabilirsin...  Kafalar Karışık filmi ne zaman vizyonda?

Bir ürünün, bir yerin veya bir kişinin tanıtım filmini yapmak için sunulan şey ve hedef unsurlarının iyi analiz edilmesi gerekli. İyi bir pazarlama ağının oluşturulması ve öncesinde Pazar araştırmasının anket vb araçlarla tamamlanması da lazım.

Söz konusu bir projenin tanıtımı ise hazırlanacak filmlerde reklam değeri yüksek olguları tercih etmek daha iyi sonuçlar verecektir. Söz gelimi çok ünlü bir dizi oyuncusuna projenin tanıtımında değerlendirmek, başarıya işarettir.

Amatör bir tanıtım filmi için, profesyonellerin neler yaptığını, hangi araçları kullandıklarını ve hangi olanaklara sahip oldukları hakkında bilgilenmek çok işe yarayacaktır. Böylece kısıtlı olanaklarla, etkili ve çarpıcı tanıtımlara merhaba demenin mutluluğu daha çok yaşanacaktır.

Amatör olarak kısa bir tanıtım filmi çekmek

Kurumsal tanıtım filmleri çekmek, çekilen videoların işlenmesi ve internet ve televizyon gibi araçlar kullanılarak hedeflenen kitlelere ulaşması  demektir. Sonuçta pazarlanacak ürün veya hizmetin tanıtımı demektir. Böylesine bir çalışmanın kurumsal kimliğe marka değeri katması beklenir.

Çalışmamız mutlaka özgün bir niteliğe sahip olmalı. Ürün ve hizmet tanıtımı için kullanılan metin, müzik, kostüm ve hatta makyaj özgün olmalı. İzleyeni sıkmayacak uzunlukta ve özlü olmalı. Kullanılacak tüm nesnelerin telif haklarının araştırılmalı ve gerekli izinlerin alınmalı. Videonuz ne kadar kısa olursa olsun mutlaka özgün bir hikayesi olmalı.  İzleyeni harekete geçiren belki gaza getiren mesajlar içermeli. Hedef kitlenizi yönlendirecek cazip teklifler sunun. öğüt ve dikteyi kimse sevmez. Hele de bunun için para ödemek kimsenin yapmayacağı şey. Ancak bunu yaparsan bunu kazanacaksın demek öğüt vermek demek değildir. Tersine ödül kazanmak, hediye almak herkesi mutlu edecektir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Ütü tabanı ve kireci nasıl temizlenir?

Şirket tanıtım filmi (videosu) örneği

Hitachi Şirket Tanıtım Videosu
Ünlü Hitachi firmasını duymayan yok. Örneğimizde Hitachi Consulting’un, kurumlara modern piyasa ajanlarına uyum sağlamayı hızlandırma teması vurgulanıyor.  Şirketlere dijital dönüşümü yönlendirmek , pozitif bir iş değişimi sağlayıcı bir katalizör görevi sunduğu mesajı iletiliyor. Müşterilerin daha hızlı inovasyon yapmasına, yeni gelir kaynakları oluşturmasına yardımcı olduğu gibi çarpıcı alt metinler içeriyor.  “Küresel dinamiklere hazırlıklı olarak hızlı hareket edebilen bir yapıya dönüşmesine yardımcı olur. ” Şirket tanıtım videosu, Hitachi Consulting’in operasyonel verimliliği en üst düzeye çıkarmaya yönelik çözümler  sunduğunu gösteriyor.


Bilgitor

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak