Kimdir?

Cengiz Çoşkun Kimdir?

Merak edilen sorulardan bir tanesi ise Cengiz Çoşkun yaşı kaç olduğudur. Nisan ayında 37 yaşına girecektir. Ortaokul yıllarından beri basketbol ile haşır neşir olan Cengiz Çoşkun boyu 1,88 m’dir. 2008 yılı Marmara Üniversitesi mezunu olan Çoşkun, Spor Akademisi Antrenörlük bölümünü okumuştur.

Diriliş Ertuğrul Dizisinde Turgut alp karakterini canlandıran Cengiz Çoşkun kimdir? Başarılı oyuncunun biyografisi ve hayatı makalemizde yer verdik.

Cengiz Çoşkun Kimdir

Cengiz Çoskun, 29 Nisan 1982 yılında İstanbul’da doğmuştur.  Cengiz Çoşkun nereli denildiğinde Bulgaristan göçmeni olduğu bilinmelidir. İki kardeş olan Çoşkun’un bir kız kardeşi vardır. Babası makine teknisyeni ve annesi de ev hanımıdır. Birçok dizi projede yer alan Cengiz Çoşkun, son zamanlarda sadece özel reklam içeren kampanyalarda çalışmaktadır.

Cengiz Çoşkun Kimdir? 1 – Cengiz Çoşkun Biyografisi

Cengiz Çoşkun Hakkında En Çok Merak Edilenler

Merak edilen sorulardan bir tanesi ise Cengiz Çoşkun yaşı kaç olduğudur. Nisan ayında 37 yaşına girecektir. Ortaokul yıllarından beri basketbol ile haşır neşir olan Cengiz Çoşkun boyu 1,88 m’dir. 2008 yılı Marmara Üniversitesi mezunu olan Çoşkun, Spor Akademisi Antrenörlük bölümünü okumuştur. Aynı zamanda bunların yanında mankenlik ile uğraşmaya başlamış ve 2002 yılında Best Model yarışmasında üçüncü olmuştur. Londra’da gerçekleşen Dünyanın En Yakışıklı Erkeği adlı yarışmada dünya genelinde dördüncülük kazanan Cengiz Çoşkun sevgilisi yoktur.

Bunu da Okuyabilirsin...  Aras Aydın Kimdir?

Cengiz Çoşkun Röportajı 

[minima-video platform=”yt” code=”IHOSyM2sgiw”]

Rol aldığı Diziler

Cengiz Çoşkun ilk olarak 2005 yılında Rüzgarlı Bahçe adlı dizide oynamıştır. Oyunculuğa bu dizi ile beraber ilk adımını attıktan sonra 2006 yılında Candan Öte dizisi ile beraber seyircilerin karşısına çıkmıştır. 2007 yılında bolca izlenen Doktorlar dizisi ile beraber tanınırken, 2009 yılında ise Hicran Yarası ile beraber televizyonlarda görülmüştür. Oynadığı filmler arasında ise Fetih 1453 gelmektedir. Ardından 2013 yılında Survivor ünlüler ve gönüllüler yarışmasına katılmış ve ünlüler takımında yer almıştır. Katılmış olduğu bu yarışmada 94. günde elenmiştir ve yarışmasının sonun Hilmi Cem İntepe birinciliği almıştır. Cengiz Çoşkun’un rol almış olduğu son dizi Engin Altan Düzyatan’ın başrolünü üstlenmiş olduğu ve son zamanların sıkça izlenen dizisi olan Diriliş Ertuğrul Gazi dizisidir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Aslı Altaylar Kimdir?

 

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak