Genel Kültür

Kadınların Vücut Tipine En Uygun Kıyafet Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Armut – elma vücut tipi, dikdörtgen vücut  şekilli ve kum saati vücut tipi kadınların kıyafet seçiminde dikkat etmesi gereken bazı hususlar

İnsanların fiziki farklılığı ve bu farklılıklarına göre giyim tercihi çok önemli. Uygunluk denilen olgu bir nevi ergonomik yaklaşım. Kişinin kendi vücut ölçülerine göre giyinmesi yeni trendlere göre uyarlanmakta ve gelişmekte. Moda tasarımcıları tarafından titiz çalışmalar yapılarak test edilen olumlu sonuçlara dayanmakta. Kendi vücut yapısına uygun kıyafeti doğru yapan kadınların şıklığı göz kamaştırıcı olmakta, dezavantaj denilebilecek bazı fiziksel özellikler ise kolayca kapatılmaktadır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Tüm Dünya Ülkelerinin Alfabetik Listesi

Armut vücut tipi

Armut vücut tipi ülkemizdeki kadınlarda en çok görülen vücut tipidir. Kalçaya göre dar omuzlar kalçaya göre dardır. Göğüsler normal veya küçüktür.  Bel inceciktir, bel kıvrımından sonra dolgun kalçalar armut vücut tipi kadınları tanımlamaktadır. Elbiseler en çok bu vücuda sahip kadınlara yakışmaktadır.  Yaka tercihi V, bisiklet ve degaje olmalı. Bu tipte etek tercihi için en uygunu çan etektir.

Alt bedende yumuşak, akışkan kumaşlar; üst bedende ise açık renkler ve desen kullanmak en iyi seçim olacaktır.  Bluz ve tişörtler için dikkati omuzlara çekmek için karpuz kollar, geniş bantlı tişört ve bluzlar uygundur. Ceket vatkalı olmalı ve kruvaze ve göğüs altında elbiseler tercih edilmelidir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Victor Hugo Kimdir? Kısaca Hayatı ve Eserleri

Elma Vücut Tipi

Elma vücut tipinde omuzlar geniştir. Göğüsler dolgun ve büyük, bel kalındır. Kalça yapısı düz, bacaklar ince ve düzgündür.
Elma vücut tipi kadınlar nasıl giyinmelidir

Elma Vücut tipine sahip kadınların sade, düz bir giyim stili olmalıdır. Kruvaze üstler giymeli, üst bedende koyu renkleri tercih etmelidir. Ceketler bele oturmalıdır. Etek ve elbise boyu diz üzerinde olmalıdır.

Pilisiz, arkası kapak cepli pantolonlarla ince bacaklar vurgulanmalıdır.

Dikdörtgen Vücut  Şekilli Kadınlarda Kıyafet Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Omuzlar geniştir. Kalçalar omuzlara simetriktir. Bu tipte vurgulanması gereken yer omuzlardır Dikdörtgen Vücut şekli için atletik, sportif ya da gazete vücut şekli ibareleri de kullanılmaktadır.

Bu vücut tipine sahip kadınlar kayık, v yaka, kruvaze ve spagetti askılı üstleri tercih etmelidir. Ceket, bele oturmalıdır. Etek tercihi;  düşük belli, çan etek ve düz dar etek şeklinde olabilir. Pantolonun arkası kapak cepli olması önerilir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Motor Sıcakken Araç Neden Zor Çalışır?

Kum Saati Vücut Tipi Kadınlarının Kıyafet Tercihi Nasıl Olmalıdır?

En güzel ve biçimli kadın vücudu olarak bilinen bu tipte;  omuzlar ve kalçalar simetrik, göğüsler dolgun, incecik bel ve kusursuz bacaklar…
Kum Saati Vücut Tipi Kadınlarının Kıyafet Tercihi Nasıl Olmalıdır?

V yaka seçimi idealdir. Yine kayık yaka ve kruvaze de iyi tercihlerdendir. İnce beli ortaya çıkarması için bele oturan ceketler giyilmelidir.  Pantolon, birazcık geniş paçalı olmalıdır.  Strech Jean tercihi de vücudun orantısı ve yuvarlaklığını ortaya çıkarması açısından tercih edilebilir.

Bilgitor

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak