Kimdir?

Başak Köklükaya Kimdir?

Yılların tecrübesiyle halen dizi ve filmlerin aranılan başarılı oyuncuları arasında yer alan Başak Köklükaya hakkında tüm bilinmeyenleri paylaşıyoruz. Başak Köklükaya nereli, ne yapıyor, evli mi ve daha pek çok sorunun cevabını yazı içeriğinde bulabilirsiniz.

Başak Köklükaya Biyografisi

1974 Ankara doğumlu olan oyuncu Başak Köklükayaboyu  standartların üzerinde olup 1.73 cm’dir. Kilosu 53 olan oyuncunun koç burcu olduğu bilinmektedir. 2003 yılından bu yana Mehmet Murat İnal ile mutlu bir evlilik sürdüren oyuncu Başak Köklükayaeşi ve Ali isminde tek evladı ile yaşamlarını sürdürmektedir.

Bunu da Okuyabilirsin...  Çağla Atlı kimdir?

Kariyer Hayatı

Başak Köklükaya tüm eğitim hayatını doğup büyüdüğü Ankara’da tamamlamıştır. Hacettepe Üniversitesi, Ankara Devlet Konservatuvarı, Bale Bölümü ile Bilkent Üniversitesi, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, Tiyatro Bölümü’nden mezun olan oyuncu daha sonra Şehir Tiyatrolarında çalışarak sahne tozu yutmaya başladı.

Televizyon dizilerinde ilk rol aldığı dizi yazlık dizi kategorisinde yer alan Yazlıkçılar ve sonrasında Bizimkiler’de devam etti. İlk sinema deneyimi ise dünya basınında da önemli bir yapıt olarak yer alan Hamam filmi ile oldu.

Popülerliği her geçen gün artan Netflix kanalında yayınlanan Atiye dizisinde de rol alan Başak Köklükayaboyu uzun olan oyuncular arasında yer almaktadır. Kariyer basamaklarını sağlam çıkan oyuncu başarılarının karşılığını pek çok ödülle taçlandırdı.

Bunu da Okuyabilirsin...  Ali Eren İyican kimdir?

Rol Aldığı Dizi ve Filmler

Pek çok kanalda yayınlanan diziler; Yazlıkçılar, Bizimkiler, Koltuk Sevdası, Aşk ve Gurur, Esir Şehrin İnsanları, Sultan Makamı, Uy Başıma Gelenler, Çemberimde Gül Oya, Yanık Koza, Kül ve Ateş, Tek Başımıza, Fi ve Atiye.

Sinema filmleri; İşe Yarar Bir Şey, Süt, Küçük Kıyamet, Organize İşler, Mustafa Hakkında Herşey, Bir Tutam Baharat, İtiraf, Derviş, Baykuşların Saltanatı, Harem Suare, Duruşma, Üçüncü Sayfa, Mektup, Hamam ve seslendirme sanatçısı olarak Canavarlar Yaratıklara Karşı.

 

 

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak