Kimdir?

Oğuzhan Özyakup Kimdir?

Futbol yaşamına doğup büyüdüğü Hollanda’da bulunan AZ Youth takımıyla başlamıştır. Sonrasında AZ Alkmaar U17 takımına, 2008 senesinde ise Arsenal U18 takımının alt yapısına transfer olmuştur. Arsenal U21 takımından 2012 yılında formasını giydiği Beşiktaş Jimlastik Kulübüne 500 Bin Euro bonservis bedeli ve 175 Bin Euro ise imza bedeliyle transferi gerçekleşmiştir. Beşiktaş takımının 2012 yılından bu yana formasını terleten Oğuzhan Özyakup takımın kaptanlığını da yapmaktadır. Oz Büyücüsü lakabıyla anılmaktadır. Boyu 1.80 cm, kilosu ise 75’tir

Son dönemlerde Beşiktaş futbol kulübü ile birlikte büyük bir popülerlik kazanan Oğuzhan Özyakup kimdir?

Uzun senelerdir Beşiktaş’ın formasını terleten genç futbolcu hakkında merak edilen soruların cevapları;

23 Eylül 1992 senesinde dünyaya gelen yıldız futbolcunun kaç yaşında olduğu bu tarihe göre ortaya çıkıyor. Buna göre yıldız futbolcu 26 yaşındadır.

Dünyaya geldikten sonra yıldız futbolcunun hayatı şöyle şekilleniyor; Hollanda’nın Zaandam şehrinde dünyaya gelmiştir. Babası tarafından aslen Trabzon şehrinin, Maçka İlçesi Çatak Köyü nüfusuna kayıtlıdır. Babasını adı Muzaffer, annesinin Sevgi’dir. Şermin adında bir kız kardeşi vardır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Gülşah Saraçoğlu kimdir?

Futbol yaşamına doğup büyüdüğü Hollanda’da bulunan AZ Youth takımıyla başlamıştır. Sonrasında AZ Alkmaar U17 takımına, 2008 senesinde ise Arsenal U18 takımının alt yapısına transfer olmuştur. Arsenal U21 takımından 2012 yılında formasını giydiği Beşiktaş Jimlastik Kulübüne 500 Bin Euro bonservis bedeli ve 175 Bin Euro ise imza bedeliyle transferi gerçekleşmiştir. Beşiktaş takımının 2012 yılından bu yana formasını terleten Oğuzhan Özyakup takımın kaptanlığını da yapmaktadır. Oz Büyücüsü lakabıyla anılmaktadır. Boyu 1.80 cm, kilosu ise 75’tir.

Oğuzhan Özyakup Milli Takım Kariyeri

Hollanda U17 Milli takım formasını 15 kez terletmiş, 5 kez ağları havalandırmıştır, U19 formasını 9 kere giymiş 2 kez gol atmıştır. 17 Yaş Altı milli takımıyla birlikte Hollanda’da 2009 UEFA Avrupa 17 Yaş Altı Futbol Şampiyonası’nda finale kalmış ve final oynamıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Şeyma Korkmaz Kimdir?

Ünlü Futbolcunun Milli Takım Serüveni

Sonrasında14 Ağustos 2012 tarihinde Türkiye U21 Milli Takım formasını giymeye başlamış toplam 6 maçta 3 gol atmıştır. Milli olma tercihini Türkiye’den yana seçen Özyakup, 28 Mayıs 2013’te Türkiye A Milli takım kadrosuna girmiştir. Toplam 37 kere Türkiye A Milli takım formasını giymiş 1 gol atmıştır.

Ünlü Futbolcunun Eşi Kim? Evlimi? Sevgilisi Var mı?

Yıldız futbolcu bekardır. Sevgilisi kim diye düşündüğümüzde, öncelerde ismi güzel oyuncu Demet Özdemir ile anıldığı bilinmektedir. Ancak 2018 yılında ayrıldıkları, günümüzde ise medya ya yansıyan bir birlikteliği yoktur.

 

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak