Ücretsiz Bir Şekilde Yabancı Dil Öğrenmenizi Sağlayacak 15 Site ve Uygulama

1.Tandem

Ücretsiz Bir Şekilde İngilizce Öğrenmenizi Sağlayacak 15 Site ve Uygulama 1 – tandem

Tandem farklı dile sahip insanları birbirleriyle yazılı veya sesli mesajlaşabilmeleri ve görüntülü görüşebilmeleri sağlamaktadır. Bu uygulama ile karşınızdakine Türkçe öğretirken aynı zamanda sizde istediğiniz yabancı dili konuşarak pratik yapabileceksiniz. Yabancı dil öğrenmenin en kolay yolu dili sürekli konuşmanızdır. Tandem uygulaması bunu bize sağlıyor. Uygulamayı Apple Store ve Google Play Store mağazalarından ücretsiz indirebilirsiniz.

2.BBC Learning

Ücretsiz Bir Şekilde İngilizce Öğrenmenizi Sağlayacak 15 Site ve Uygulama 2 – bbc learning

Eğer İngilizce öğrenmek istiyorsanız BBC Learning sitesini ziyaret edebilirsiniz. Kullanıcılara ücretsiz eğitim videoları izleme imkânı veriyor. Sitede gramer, dinleme ve konuşma bölümlerini seviyelerine göre sınıflandırarak öğrenme kolaylığı sağlıyor. Konuşma metinlerini de pdf olarak indirebilirsiniz. Buraya tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz.


3.Quizlet

Ücretsiz Bir Şekilde İngilizce Öğrenmenizi Sağlayacak 15 Site ve Uygulama 3 – quizlet

Quizlet bir flashcard oluşturma ve çalışma sitesi. Öğretmenlerin yaptığı çalışma kartlarına erişim sağlayarak kelime ezberleyebiliyorsunuz. Sitesine girdiğinizde yapmanız gereken tek şey arama kısmına öğrenmek istediğiniz dili yazmanız. Arama yaptıktan sonra öğretmenlerin hazırladığı çalışma kartlarına çalışarak dilinizi geliştirebilirsiniz. Buraya tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir.  Present Perfect Tense Konu Anlatımı

4.Busuu

Ücretsiz Bir Şekilde İngilizce Öğrenmenizi Sağlayacak 15 Site ve Uygulama 4 – busu

Busuu en çok bilinen uygulamalardan biri. Günde sadece 10 dakikanızı arayarak istediğiniz dilde kelime ve çok kullanılan kalıp cümleleri öğrenebilirsiniz. Telaffuz uygulamaları ile birçok uygulamanın önüne geçiyor. Öğrendiğiniz konunun bitiminden hemen sonra yaptığınız testlerle dilde gelişiminizi sağlam temellere dayandırır. Uygulamayı Apple Store ve Google Play Store mağazalarından ücretsiz indirebilirsiniz.

5.HelloTalk

Ücretsiz Bir Şekilde İngilizce Öğrenmenizi Sağlayacak 15 Site ve Uygulama 5 – hello talk

İngilizcenizi konuşarak geliştirmek dil öğrenenler için en kolay yol olduğunu söylemiştik. Ancak kendinizi konuşacak kadar hazır hissetmeyenler için bir uygulama var. HelloTalk uygulaması Dünya’nın dört bir yanından insanların mesajlaşabildiği bir uygulamadır. Uygulama girişinde anadilinizi, öğrenmek istediğiniz dili ve derecenizi soruyor. Giriş yaptıktan sonra karşınıza sizin istediğiniz dili bilen ve sizin dilinizi öğrenmek isteyen kişiler çıkıyor. Uygulamayı Apple Store ve Google Play Store mağazalarından ücretsiz indirebilirsiniz.

6.Voscreen

Ücretsiz Bir Şekilde İngilizce Öğrenmenizi Sağlayacak 15 Site ve Uygulama 6 – voscreen

Voscreen seviyenize göre altyazılı bir şekilde yabancı dilde videolar gösterip bunun Türkçesini soran bir site ve uygulamadır. İster uygulamasından ister sitesinden girerek giriş yapın. Sonrasında seviyenizi, sormasını istediğiniz kelime sayısını seçerek testlere başlayın. Diğer öğrenme yöntemlerinden farklı fakat bir o kadar da etkili. Buraya tıklayarak sitesine ulaşabilirsiniz.

7.OpenLearn

Ücretsiz Bir Şekilde İngilizce Öğrenmenizi Sağlayacak 15 Site ve Uygulama 7 – open learn

Open Learning bir eğitim web sitesidir. Açık bir şekilde herkese ücretsiz sağlanan birçok eğitime sahiptir. Onlarca dil eğitimine sahip ve bunları tamamen ücretsiz sunuyor. Seviyelerine göre sınıflandırılmış derslerini izleyerek dilinizi geliştirebilirsiniz. Buraya tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir.  To Be (am, is, are) Konu Anlatımı

8.Spotify

Ücretsiz Bir Şekilde İngilizce Öğrenmenizi Sağlayacak 15 Site ve Uygulama 8 – spotify

Evet bir müzik dinleme platformundan İngilizce öğrenilebilir. Spotify uygulamasının bize sunduğu imkanlarından yaralanmak gerekli. Bunlardan bir tanesi şarkı sözlerini görmek ve takip etmek. Bu bize İngilizce telaffuz konusunda fayda sağlayacaktır. Spotify’ın sağladığı bir başka güzellikte yayınlanan Podcast’ler. 5 tanesini söylemek gerekirse:

  • The English We Speak
  • Everday Language
  • English at Home
  • Learning English Meditation
  • Plain English

9.Netflix

Ücretsiz Bir Şekilde İngilizce Öğrenmenizi Sağlayacak 15 Site ve Uygulama 9 –

Netflix bir dizi ve film izleme platformudur. İngilizcenizi altyazılı filmler izleyerek geliştirebilirsiniz. Ancak burada bahsedeceğim şey biraz farklı olacak. Bir Google eklentisi olan Language Learning with Netflix eklentisi altyazılarda birtakım değişiklikler yapıyor. İzlediğiniz diziye veya filme eklentiyi kullanarak istediğiniz dilde altyazı ekleyebiliyorsunuz. Hatta izlediğiniz içeriği durdurup istediğiniz kelimenin anlamına bakabilir ve telaffuzunu dinleyebilirsiniz. Buraya tıklayarak eklentiye ulaşabilirsiniz.

10.Clever Bot

Ücretsiz Bir Şekilde İngilizce Öğrenmenizi Sağlayacak 15 Site ve Uygulama 10 – clever bot

Clever Bot bir bot ile İngilizce konuşabildiğiniz bir web sitesidir. Site İngilizce olarak yazdığınız sorulara cevaplar veriyor. İngilizce öğrenme aşamasındaysanız öğrendikleriniz pratiğe dökmek için ideal bir site. Siteye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

11.Lingua

Ücretsiz Bir Şekilde İngilizce Öğrenmenizi Sağlayacak 15 Site ve Uygulama 11 – lingua

Lingua okuma yapabileceğiniz bir site. Bu sitede okuduğunuz hikayelerin sonunda bir de test oluyor. Hikayeler ve testleri pdf olarak da indirebilir bir kitapçık haline getirebilirsiniz. Sitede 10 dil ve seviyelere göre hikayeler bulunduğunu da söyleyelim.

İlginizi Çekebilir.  Present Continuous (Şimdiki Zaman) Tense Konu Anlatımı

12.Musixmatch

Ücretsiz Bir Şekilde İngilizce Öğrenmenizi Sağlayacak 15 Site ve Uygulama 12 –

Musixmatch şarkı sözlerinin metin olarak görebileceğiniz bir uygulamadır. Diğer müzik uygulamaları ile entegre bir şekilde çalışır. Duyduğunuz kelimeleri bakarak telaffuz etmeniz güzel konuşma anlamında size çok şey katacaktır.

13.Engvid: Learn English

Ücretsiz Bir Şekilde İngilizce Öğrenmenizi Sağlayacak 15 Site ve Uygulama 13 – open learn

Bu sefer paylaşacağımız bir youtube kanalı. 11 kanalın birleştiği kanalda istediğiniz konuyu istediğiniz seviyede istediğiniz hocadan dinleyebiliyorsunuz. Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

14.English Ninjas

Ücretsiz Bir Şekilde İngilizce Öğrenmenizi Sağlayacak 15 Site ve Uygulama 14 – english ninjas

English Ninjas ana dili İngilizce olan eğitmenlerle görüntülü konuşabildiğin bir uygulamadır. Online derslere katılıp sertifikada alabileceğiniz bir uygulamadır. Buraya tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz.

15.Class Central

Ücretsiz Bir Şekilde İngilizce Öğrenmenizi Sağlayacak 15 Site ve Uygulama 15 – class netral

Class Central onlarca dilde ücretsiz eğitim ve bu eğitimler sonucu sertifika veren bir sitedir. Kursların açıklamalarına bakarak kendinize en uygun kursu seçebilirsiniz. Siteye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu Yazı Ne Kadar Faydalı Oldu?
Bu Yazı Faydalı İse Puanlayabilirsiniz!
[Toplam: Ortalama: ]

Yorumlar

Yorumlar