Kimdir?

Kubilay Aka Kimdir? Yaşı Kaç ve Nereli?

Kubilay Aka vatanım sensin dizisi projesine oyunculuğa başlamıştır. 23 yaşında olana oyuncu 05 mayıs 1995 doğumludur. Doğum yeri İstanbul’dur. 1,78 metre boyunda, 76 kiloya sahip, başak burcu, kahverengi göz rengine ve siyah saçlara sahiptir

Kubilay Aka, Vatanım sensin dizisinde oyunculuğa başlamıştır. 23 yaşında olana oyuncu 05 mayıs 1995 doğumludur. Doğum yeri İstanbul’dur. 1,78 metre boyunda, 76 kiloya sahip, başak burcu, kahverengi göz rengine ve siyah saçlara sahiptir. Menajeri kendisini keşfeden Ufuk Ergin’dir.

Çocukluk yılları İzmit’te yaşamış daha ileri yaşlarda Bodrum’a yerleşmiştir. Birçok özel oyunculuk eğitimi almıştır. Eskişehir Anadolu üniversitesi Havaalanı yönetimi bölümünden mezun olmuştur. Oyunculuk yapmadan önce Muğla özel havalimanı şirketlerinden birinde çalışmıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Peyami Safa Kimdir? Kısaca Hayatı ve Eserleri

Kubilay Aka Kimdir 

Muğla havalimanında çalışırken işlem yapmakta olduğu Ufuk Ergin ve Ozan Doğulu tarafından keşfetmiştir. Kubilay Aka’nın yaka kartındaki adı ile sosyal medya aracılığı ile ulaşıp ilk dizisini olan Vatanım sensin dizisinin deneme çekimine çağrılmıştır.

Oyunculuk Eğitimi Aldı Mı?

Üniversite eğitimi bittikten sonra kendisi de oyunculuk yapmak istediği için birçok özel eğitim alarak kendisini yetiştirmiştir.

İlk Oyunculuk Deneyimini Hangi Dizi İle Sağladı?

Başrol oyuncuları Halit Ergeç ve Bergüzel Koral olan Vatanım Sensin dizisidir. İlk olarak deneme çekimlerine çağrılmış daha sonra kadroya dahil edilmiştir. Vatanım sensin dizisinde Cevdet ve Azize’nin en büyük oğlu olarak Ali Kemal karakterini canlandırmıştır. Ali Kemal babasını örnek almıştır. Onun gibi güçlü ve kudretli biri olabilmek için çabalarını gösteren bir karakterdir. Babasının olmadığı zaman annesi ve kardeşlerine sahip çıkan vatansever bir kişidir. Başarılı bir oyuncu olduğunu Vatanım sensin dizisi ile kanıtlamıştır.

Bunu da Okuyabilirsin...  Semih Ertürk kimdir? Kaç yaşında memleketi?

Kubilay Akar Çukur’daki Karakteri 

Başrol oyuncuları Aras Bulut İyemli ve Dilan Çiçek Deniz olan dizide Celasun karakterini canlandırmaktadır. Çukur’ un dışına çıkmamış aşırı öfkeli ve yakışıklı bir gençtir. Gençliğin verdiği öfke ile yanlış işlere bulaşmıştır ve yanlış yolları seçerek ailesini oldukça zor durumların içinde bırakmıştır.

Kubilay Aka Oynadığı Diziler Nelerdir?

Vatanım sensin (2016-2017) dizisinde Ali Kemal karakteri ile tanınmış

Çukur (2017-2018) dizisinde Celesun karakteri ile de oyunculuğa devam etmektedir

Her iki dizide 2 sezon yayınlanmıştır. Çukur dizisi ikinci sezonu ile halen yayınlanmaktadır.

Kubilay Aka Sevgilisi

Kubilay Aka’nın sevgilisi olarak bilinen  vatanım sensin dizisinde oynadığı set arkadaşı Miray Daner ile Aşk dedikoduları çıkmıştır. Dizi setinde başlayan arkadaşlıkları aşka dönüşmüştür.

Gönderiliyor
Kullanıcı Oyları
( oy)

Yorumlar

Yorumlar


Yorum Bırak