Ulusal ekonomiyi canlandırmak, işsizliği azaltmak ve böylece toplumsal refaha katkıda bulunmak için yeni iş kurmak isteyen kişilere uygun koşullarda kredi sağlanmaktadır. Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank gibi kamu bankaları başta olmak üzere bir çok bankanın verdiği iş bulma kredisi ile ilgili detayları bankalarla doğrudan, yüzyüze konuşmanız daha doğru olacaktır. Web sitelerinde verilen kredi kullanma şartları ne kadar güncel olursa olsun değişmektedir. Büyük umut ve beklentilerle kurmayı düşündüğünüz iş yeri için en uygun şartlarda kredi almak için bir baç gününüzü harcamanızı öneririz. Tıpkı otomobil alırken nasıl ki bütçe, özellik ve performans kriterlerini günlerce değerlendiriyorsanız iş yeri kurmak için alacağınız kredi için de aynı şeyi ypınız.

İlginizi Çekebilir.  Ormancılık Nedir? Ormancılığın Amacı ve Ormancılık Meslekleri

İş Kurma, iş yeri açma kredisi nedir?

Yeni iş yeri açacaklara, kendi işini kuracak olanlara verilen uygun koşullu kredilerdir. İş kurma kredisi diğer türdeki kredilere oranla daha iyi şartlar, ödeme planları ve kolaylıklar sunar. Tabi ki iş yeri kurma kredisi almak için bazı ön şarlar mevcuttur. KOSGEB devlet destekli  kredi olanağından faydalanmak için Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Akbank, TEB, İş Bankası, Ziraat Bankası, Vakıfbank, ve Odeabank gibi bankaların şubelerine bizzat uğrayarak  iş yeri açma kredi imkanı ile ilgili detayları öğrenmeniz gerekmektedir. Tekrar ediyoruz bizim sitemiz veya başka sitelerdeki veriler ne kadar güncel olursa olsun hatalı veya değişmiş olabilir.

İş Kurmak İçin Kredi Veren Bankalar 2019 ve Bazı Hususlar

Alınacak kredilerin taşıdığı özellikler ne kadar cazip olursa olsun adı üstünde kredidir. Bu kredinin belirli sürede geri ödenmesi gerekli olduğuna göre yeni kurulan iş bunu sağlayacak nitelikte olmalıdır. Bilinen iş olması, geçerli olması, pazarı veya müşterisi noktasında tatminkar özellikler barındırması gerekir. İşin yapımı için gereken çalışanlar hazır mı, iş gelecek vaat ediyor mu? İşin yapımı veya üretiminin çevre ve çalışan sağlığına olumsuz etkisi olabilir mi? gibi soruların yanıtlarının hazır olması gerekli.

İlginizi Çekebilir.  Organik Tarım Nedir? Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

İş Kurmak İçin Kredi Veren Bankalar 2019 listesi aşağıda verilmiştir. Bu listedeki bankaların size en yakın şubesine uğrayarak detayları öğrenir ve zamandan kazanmış olursunuz. Buna rağmen kafanıza takılan veya tatmin olmadığınız konularda bu yazının altına yorum yazarak destek alabilirsiniz.

İşyeri Açma Kredisi Veren Kamu Bankaları

Halkbankası
Vakıfbank
Ziraat Bankası


İşyeri Açma Kredisi  Veren Özel Bankalar

Akbank
Anadolu Bank
Denizbank
Garanti Bankası
İş Bankası
TEB
OdeaBank
QNB Finansbank
Türkiye Ekonomi Bankası
Yapı ve Kredi Bankası

Bu Yazı Ne Kadar Faydalı Oldu?
Bu Yazı Faydalı İse Puanlayabilirsiniz!
[Toplam: Ortalama: ]

Yorumlar

Yorumlar